Partnerzy portalu
Gastronomia napędzi ruch w centrach handlowych? Otwarte restauracje napędzą ruch w centrach handlowych? Szanse są spore/ fot. shutterstock

Gastronomia napędzi ruch w centrach handlowych?

Autor: www.horecatrends.pl Data: 27 maja 2021 11:35

W galeriach handlowych ruch się ustabilizował. W tygodniu 17-23 maja, w dni handlowe, wskaźnik odwiedzalności wyniósł 84 proc. wartości notowanych w tym samym okresie 2019 r., kiedy centra prowadziły działalność niezakłóconą przez pandemię koronawirusa.

Wartości odwiedzalności są nie tylko powtarzalne w ujęciu tygodniowym, ale rozkładają się również równomiernie w poszczególne dni tygodnia. Różnice w średnich wynikach zanotowanych od poniedziałku do piątku nie przekraczają tysiąca osób w przeliczeniu na jedno centrum handlowe. Na tle innych dni tygodnia wybija się sobotni rezultat odwiedzalności – tego dnia średnio każde centrum handlowe odwiedziło prawie 16 tys. klientów, co oznacza odwiedzalność na poziomie 88 proc. w porównaniu do tego samego okresu w roku 2019 – przed pandemią.

Analiza odwiedzalności pod kątem wielkości obiektów wskazuje na dużo szybszy powrót klientów do średniej wielkości obiektów - o powierzchni od 20 do 39 tys. mkw. GLA niż do nieruchomości o małym, dużym oraz bardzo dużym metrażu. We wszystkie dni handlowe rezultat średnich galerii w porównaniu z danymi z 2019 roku był wyższy o ok. 6 punktów procentowych od pozostałych obiektów.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wyższa była również odwiedzalność galerii w północnym i północno-zachodnim regionie Polski niż w pozostałych częściach kraju. Najniższe wyniki zanotowano we wschodniej  i w południowo-zachodniej części Polski.

Odwiedzalność centrów handlowych może w najbliższych dniach wzrosnąć w związku z planowanym otwarciem restauracji serwujących posiłki na miejscu (od 28 maja). W związku z tym członkowie PRCH apelują do klientów o odpowiedzialne zachowanie podczas wizyt w centrach handlowych - noszenie maseczek, dezynfekcję dłoni i zachowanie dystansu od innych klientów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz