×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Gastronomia przyciąga do centrów handlowych. Dzięki temu mogą konkurować ze sklepami online
Branża retail mierzyła się przez ostatnie dwa lata z szeregiem wyzwań. Teraz chce zawalczyć o klienta. Fot. Materiały prasowe

Gastronomia przyciąga do centrów handlowych. Dzięki temu mogą konkurować ze sklepami online

Autor: Oprac. KG Data: 13 czerwca 2022 13:00 | Aktualizacja: 13 czerwca 2022 13:12

Po ponad 2 latach wyzwań i obostrzeń centra handlowe wracają do sposobu funkcjonowania sprzed pandemii. Okazuje się, że to gastronomia czy rozrywka są w stanie zachęcić konsumentów do odwiedzin stacjonarnych.

Jak wynika z raportu PRCH i GfK pt. „Przyszłość centrów handlowych”  dla 30% konsumentów zakupy internetowe są ciekawsze niż zakupy w centrum handlowym. Jednak podkreślić, że 27% konsumentów się z takim stwierdzeniem nie zgadza. Oznacza to, że zdania na temat przewag handlu internetowego nad stacjonarnym (i odwrotnie) są zrównoważone  - czytamy w komunikacie prasowym. 

- Jednocześnie warto zaznaczyć, że to właśnie sprzedaż stacjonarna jest pierwszym kontaktem konsumenta z marką i pozwala zbudować jej rozpoznawalność i wizerunek - uważa Sławomir Murawski, dyrektor Manufaktury w Łodzi.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jednak o uwagę i czas klienta należy skutecznie zawalczyć.

- Zdywersyfikowana oferta jest w tej sytuacji kluczowa, bo oprócz szerokiej propozycji handlowej to właśnie dodatkowe usługi – jak gastronomia czy rozrywka – są w stanie zachęcić konsumentów do odwiedzin stacjonarnych. We wspomnianym badaniu tyle samo respondentów wskazało, że centra handlowe są dobrym miejscem do skorzystania z oferty gastronomicznej, jak i spędzenia czasu z bliskimi (po 40%) - mówi dyrektor Manufaktury w Łodzi. 

W drugiej połowie maja Manufaktura obchodziła 16 urodziny. 

- Uświetnił je pierwszy post-pandemiczny koncert o charakterze imprezy masowej, który odbył się na Rynku Włókniarek Łódzkich. W urodzinową sobotę kompleks odwiedziło ponad 100 tys. osób. W intensywne urodzinowe przygotowania włączyli się też najemcy, którzy na tę okazję przygotowali specjalne oferty rabatowe i nie tylko. Dzięki temu Goście mieli zagwarantowany tzw. full package - dodaje Sławomir Murawski. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz