×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Gastronomia w centrach handlowych dobrze sobie radzi
W czasie wakacji klienci chętnie korzystali z oferty gastronomicznej, proponowanej przez centra handlowe; fot. shutterstock

Gastronomia w centrach handlowych dobrze sobie radzi

Autor: AW Data: 31 października 2022 13:38 | Aktualizacja: 31 października 2022 13:39

Obroty centrów handlowych w sierpniu 2022 r. były o 19,9% wyższe niż w sierpniu 2019 r. Dobrze radziła sobie m.in. gastronomia. W podziale na kategorie obroty rosły odpowiednio: wyposażenie domu z RTV i AGD o 28,1%, odzież o 12,4%, a gastronomia o 38,9%.

- Obroty centrów handlowych pozostają wyższe niż przed pandemią. Ze wskaźnika Turnover Index wynika, że w sierpniu 2022 r. wzrosły o blisko 20% w porównaniu do sierpnia 2019 r. Liczymy, że podobne wyniki utrzymają się także w nadchodzących miesiącach, które są kluczowe dla handlu. Z uwagą obserwujemy wciąż rosnącą inflację i w konsekwencji wzrastające koszty utrzymania, na które dodatkowo wpływają jeszcze ponadnormatywne koszty energii. Z pewnością są to czynniki, które mogą wpływać na postawy konsumentów - mówi Krzysztof Poznański, dyrektor zarządzający Polskiej Rady Centrów Handlowych.

Gastronomia w centrach handlowych

W czasie wakacji klienci chętnie korzystali z oferty gastronomicznej, proponowanej przez centra handlowe. Wzrost w tej kategorii o blisko 39% pokazuje jak ważny dla klientów jest aspekt społeczny centrów handlowych i potrzeba obcowania z ludźmi po okresie zamknięcia, który wymusiła pandemia. To trend trwający od momentu zniesienia restrykcji sanitarnych.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz