×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Gaz łzawiący zamiast zapłaty za posiłek w barze szybkiej obsługi
Nastolatkowie z Krakowa chcieli uniknąć zapłaty za posiłek; fot. shutterstock

Gaz łzawiący zamiast zapłaty za posiłek w barze szybkiej obsługi

Autor: PAP Data: 26 listopada 2021 15:40

Gaz łzawiący rozpylili nastolatkowie z Krakowa, którzy zamówili telefonicznie posiłek, ale nie zamierzali za niego zapłacić dostawcy. Po zatrzymaniu przyznali się do zarzucanych im czynów i wyrazili skruchę - poinformował rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Za usiłowanie rozboju grozi od 2 do 12 lat więzienia.

Rozbój w barze

Kilka dni temu grupa nastoletnich znajomych zamówiła telefonicznie posiłek w barze szybkiej obsługi. Od początku wiedzieli, że nie mają tyle pieniędzy, żeby opłacić zamówienie. Kiedy w rejon jednej z ulic na krakowskiej Krowodrzy dotarł dostawca z jedzeniem, dwóch 19-latków zaczęło go zagadywać w sprawie dopłaty brakującej kwoty.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Pracownik lokalu gastronomicznego był już zniecierpliwiony próbami ominięcia zapłaty i wtedy został zaatakowany przez 18-latka i jego 15-letniego towarzysza. 18-letni mężczyzna wyciągnął ukrytą pod kurtką butlę i rozpylił gaz łzawiący. Dostawca pośpiesznie odjechał na skuterze, schronił się w pobliskim lokalu i zawiadomił policję" - relacjonował Gleń.

Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i sprawdzili zapisy z kamer monitoringu. Trzech podejrzanych to mieszkańcy Krakowa, jeden pochodzi z powiatu krakowskiego. Policjanci przeszukali ich mieszkania, gdzie znaleźli m.in. ubrania, które podczas rozboju mężczyźni mieli na sobie, a w mieszkaniu jednego z nich także niewielkie ilości narkotyków.

Zatrzymani przyznali się do zarzucanych im czynów i wyrazili skruchę. Sprawą nieletniego zajmą się policjanci z ogniwa ds. nieletnich.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz