Partnerzy portalu
Gdzie kibice oglądali mecz otwarcia ME 2021? Gdańscy kibice oglądali mecz otwarcia ME 2021 w lokalach i ogródkach gastronomicznych/ fot. shutterstock

Gdzie kibice oglądali mecz otwarcia ME 2021?

Autor: PAP Data: 12 czerwca 2021 10:58

Spragnieni sportowych emocji mieszkańcy Gdańska i przybyli do miasta goście udali się w piątkowy wieczór do lokali gastronomicznych, aby obejrzeć pierwszy mecz mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Pierwotnie ME miały zostać rozegrane w 2020 roku, ale z powodu pandemii COVID-19 UEFA zdecydowała się przenieść na 2021.

Ze względu na COVID-19 władze samorządowe w Trójmieście nie zdecydowały się zorganizować specjalnych stref kibica. Nie oznacza to, że oglądanie meczów poza domem nie jest możliwe. Lokale czekają na mieszkańców i turystów.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Mecz otwarcia ME 2021 w lokalach i ogródkach gastronomicznych

Polacy swój pierwszy mecz rozegrają w poniedziałek, w piątkowy wieczór w gdańskich pubach, barach i restauracjach nie brakowało osób, które śledziły pojedynek włoskich i tureckich piłkarzy.

W lokalu gastronomicznym na jednej z ulic Głównego Miasta już od późnego popołudnia prawie wszystkie miejsca były zajęte.

"Wybraliśmy się ze znajomymi na mecz. Wcześniej zarezerwowaliśmy stolik, żeby mieć pewną miejscówkę. Ludzi na mieście pełno. Więcej jest jednak turystów niż kibiców. Atmosfera powoli się udziela, kulminację pewnie będziemy mieli w poniedziałek, na meczu Polaków ze Słowakami. Dzisiaj kibicujemy Włochom" - powiedział w rozmowie z PAP pan Jakub z Gdańska.

Wielu kibiców było też w lokalach i przyległych do nich ogródkach położonych na Długim Pobrzeżu i na Długim Targu.

"Przyjechałem z dziewczyną na spacer i mecz na gdańskiej starówce. Dzisiaj jestem za Turkami. Po meczu pewnie wybierzemy się na dobry turecki kebap w pobliżu, to moje ulubione danie"- powiedział PAP pan Andrzej z Gdyni.

W meczu otwarcia Euro 2021 reprezentacja Włoch pokonała Turcję 3:0. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz