×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Gdzie zjeść w Bieszczadach zimą? Oberże, karczmy, gościńce pracują w oszczędnym trybie
Stanica Kresowa Chreptiów w Lutowiskach w Bieszczady działa bez przerwy - zaprasza również w święta i sylwestra. Fot. Stanica Kresowa Chreptiów/Facebook

Gdzie zjeść w Bieszczadach zimą? Oberże, karczmy, gościńce pracują w oszczędnym trybie

Autor: Oprac. KG Data: 15 grudnia 2022 09:40

Lokale gastronomiczne w Bieszczadach weszły w zimowy tryb działalności. Gmina Cisna, na terenie której znajdują się gościńce, oberże i karczmy poinformowała o tym, jak działają w okresie zimowym.

Jak informuje Gminne Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej, Karczma ''Łemkowyna'' w Cisnej jest czynna jedynie w weekend w godz. 9-18, a Restauracja ''Perełka'' w godz. 13-20. 

Karczma ''Skup Runa Leśnego'' w Dołżycy jest czynna codziennie w godz. 12-19, a Karczma ''Paweł Nie Całkiem Święty'' w dni robocze działa w godz. 12-20, a w weekendy od 8 do 21. 

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Gościniec ''Stare Sioło'' czynny jest codziennie w godz. 13-19. 

Na łamach Gazety Wyborczej Jolanta Trawka z Gminnego Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej wyjaśnia, że w gminie Cisna jest około 20 całorocznych lokali gastronomicznych. Zimą, gdy turystów jest niewielu zwłaszcza w dni robocze - wiele lokali ogranicza swoją działalność do weekendów. W tym roku miał na to wpływ również wzrost kosztów działalności. 

W innej bieszczadzkiej gminie - Lutowiska - działa około 17 lokali gastronomicznych. Niektóre zrobiły sobie przerwę w działalności aż do świąt, inne zawiesiły działalność na cały sezon zimowy. Są też takie - jak np. Stanica Kresowa Chreptiów w Lutowiskach, które działają bez zmian. W menu restauracji ''Chreptiów'' czekają m.in. dzik w zagajniku, placek po chreptiowsku, pstrąg szlachecki. 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz