Partnerzy portalu
Gejowski bar w Teksasie przekształcony w lokal wyborczy Gejowski bar w Teksasie przekształcony w lokal wyborczy/ fot. shutterstock

Gejowski bar w Teksasie przekształcony w lokal wyborczy

Autor: PAP Data: 04 listopada 2020 10:17

Gejowski bar w Teksasie był pierwszym tego typu miejscem przekształconym w lokal wyborczy podczas wyborów prezydenckich w USA - informuje CNN. Wszyscy zarejestrowani wyborcy w hrabstwie Harris w Houston mogli skorzystać z umieszczonych tam 14 maszyn do głosowania.

"Mamy szczęście, że możemy tworzyć historię, będąc pierwszym barem LGBTQ+, który stał się lokalem wyborczym" - powiedział CNN właściciel baru "Buddy's" (ang. U kumpla) Christopher Barry.

"Mamy nadzieję, że będziemy służyć jako drogowskaz dla inkluzywności i humanitaryzmu, w którym każdy kumpel (gra słów "everyBuddy's") jest mile widziany" - dodał.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Nie jesteśmy zwykłym hrabstwem, jesteśmy luzackim hrabstwem" - tak skomentował na Twitterze miejscowy urzędnik informację o lokalu wyborczym w barze.

Barry uważa, że przekształcenie baru w lokal wyborczy to najbardziej pożyteczny sposób, w jaki można było pomóc społeczności w dniu wyborów. Frekwencja była świetna, a odzew "w przeważającej mierze przychylny", zatem w przyszłości chcieliby nadal zezwalać na wykorzystywanie tej przestrzeni jako przyszłego miejsca głosowania - podkreślił.

W całym Teksasie, po przeliczeniu ok. 95 proc. głosów z tego stanu, Donald Trump ma bezpieczną przewagę ponad 650 tys. głosów.

To w punktach procentowych 52,2 do 46,3.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz