×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Giancarlo Russo szkoli w Akademii Inspiracji MAKRO. Pierwsze warsztaty już w kwietniu
Chef Gianacarlo Russo będzie w Akademii Inspiracji MAKRO prowadził warsztaty kulinarne dla zawodowych kucharzy i szefów kuchni o tematyce kuchni włoskiej. Fot. Materiały prasowe

Giancarlo Russo szkoli w Akademii Inspiracji MAKRO. Pierwsze warsztaty już w kwietniu

Autor: Katarzyna Gubała Data: 27 marca 2023 14:45

Giancarlo Russo od ponad dwudziestu lat znany z propagowania kuchni włoskiej w naszym kraju rozpoczyna współpracę z Akademią Inspiracji MAKRO. Russo będzie prowadził warsztaty kulinarne dla zawodowych kucharzy i szefów kuchni o tematyce kuchni włoskiej.

W ramach współpracy z Akademią Giancarlo Russo poprowadzi cykl warsztatów, których program skomponowany został w oparciu o różnorodność kuchni różnych regionów Włoch.

Warsztaty o kuchniach Piemontu, Lombardii i Toskanii już tej wiosny

Jeszcze tej wiosny w ofercie szkoleniowej Akademii można znaleźć terminy warsztatów poświęconych tematyce kuchni Piemontu, Lombardii i Toskanii.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Przygotowując program szkoleń kierowałem się chęcią przedstawienia uczestnikom warsztatów bogactwa i różnorodności dań występujących w poszczególnych regionach Włoch, a wynikających ze specyficznych produktów występujących w danym regionie. Dodatkowo zainspirowała mnie szeroka gama nowowprowadzanych artykułów włoskich w ofercie Makro. Od 22 lat propaguję kuchnie włoską w Polsce i widzę potrzebę pokazania ciekawych dań regionalnych, a nawet prowincjonalnych, gdzie clou czy sekretem dania jest właśnie produkt z danego miejsca - mówi Giancarlo Russo.

I dodaje: Zaczynamy warsztaty od najbardziej popularnych turystycznie i konsumencko 10 regionów Włoch, ale chciałbym móc zaprezentować dania i produkty ze wszystkich 21 regionów we Włoszech.

Gdzie na warsztaty Akademii Inspiracji MAKRO z Giancarlo Russo?

Akademia Inspiracji MAKRO to centrum szkoleniowe i studio kulinarne działające przy MAKRO. Akademia posiada dwie lokalizacje -  w Warszawie i Krakowie, a współpracujący z firmą włoski szef kuchni będzie prowadził swoje warsztaty w obu siedzibach.

Szczegółowe informacje są dostępne na akademia-inspiracji-makro.pl

Pierwsze warsztaty Giancarlo Russo w Akademii Inspiracji MAKRO już w kwietniu 2023 r. - do wyboru są dwa terminy. Warsztaty zatytułowane są ''Kuchni włoska: Piemont'', a programie warsztatów są dania:

 • Bagna Cauda z warzywami
 • Vitello tonnato
 • Risotto al. Barolo
 • Brasato al. Barolo
 • Tajarin spaghetti all’uovo
 • Panna cotta

Maj będzie należał do kuchni Lombardii. Giancarlo Russo nauczy uczestników warsztatów Akademii Inspiracji MAKRO, jak przygotować:

 • Risotto alla Milanese con ossobuco
 • Picatina al limone
 • Pasta al gorgonzola
 • Insalata valerianella dolcetta con fritte polpette d\\'oca e parmiggiano
 • Tiramisu

W czerwcu chef Giancarlo Russo zdradzi tajniki kuchni toskańskiej.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz