×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Gigant fast food celuje w 700 restauracji w Polsce za 5 lat

Gigant fast food celuje w 700 restauracji w Polsce za 5 lat

Autor: Jakub Szymanek Data: 24 stycznia 2023 14:29

30. rocznica obecności na rynku, otwarcie 30 restauracji i 12 nowych franczyzobiorców – tak McDonald’s podsumował działalność w Polsce w 2022 roku. 

30 nowych restauracji McDonald’s w Polsce w 2022 roku 

McDonald’s zakończył 2022 rok z 517 restauracjami w Polsce. Złote łuki pojawiły się w 15 nowych miastach: Łukowie, Prudniku, Wałczu, Nidzicy, Jarosławiu, Strykowie, Krasnymstawie, Wyszkowie, Ząbkowicach Śląskich, Iławie, Łasku, Tucholi, Zambrowie, Kraśniku oraz Świebodzinie. Kolejnych 15 restauracji powstało przy autostradach lub w miastach, w których sieć była już obecna.

20 z 30 nowo otwartych lokali zarządzanych jest przez franczyzobiorców. W 2022 roku do tego grona dołączyło 12 osób. Niektórzy prowadzili wcześniej własne przedsiębiorstwa, inni pracowali w korporacjach. Łącznie w systemie jest już 88 franczyzobiorców, którzy prowadzą 90% restauracji sieci.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W 2022 roku swoje pierwsze restauracje przejęli: Arkadiusz Konopka, Piotr Jucha, Iwona Kasperek, Sławomir Dudek, Łukasz Gajewski-Głodek, Mikołaj Durasiewicz, Tomasz Sikorski, Agnieszka Własynowicz-Kaleta i Piotr Pożak. Wśród nowych franczyzobiorców znaleźli się również Paweł Chodakowski, Wojciech Kulig oraz Arkadiusz Dróżdż, którzy przejęli restauracje od swoich rodziców w ramach programu Kolejne Pokolenie.

2022 był dla nas rokiem szybkiego rozwoju. 30 nowych restauracji, 12 nowych franczyzobiorców, miliony zadowolonych gości i możliwości rozwoju naszych pracowników. A to wszystko w obliczu wielu wyzwań – pandemii, inflacji, wojny za naszą wschodnią granicą. Dzięki naszej skali oraz partnerskim relacjom z naszymi franczyzobiorcami i dostawcami, jesteśmy dobrze przygotowani na wyzwania. Przed nami kolejny rok, w którym chcemy zwiększyć tempo wzrostu – mówi Tomasz Rogacz, dyrektor zarządzający McDonald’s Polska.

2023 pod znakiem dalszego rozwoju

Wciąż widzimy dużą przestrzeń do rozwoju sieci McDonald’s w Polsce. Za pięć lat, kolejny okrągły jubileusz chcemy świętować z 700 restauracjami. W kolejnych latach chcemy otwierać ponad 30 nowych lokali rocznie. Zamierzamy wychodzić naprzeciw potrzebom naszych gości, rozwijać usługi, doskonalić restauracje, nasze menu i inwestować w rozwój zespołu. Wierzę, że dzięki zaangażowaniu i codziennej pracy 31 000 wspaniałych pracowników, możemy to osiągnąć - dodaje Tomasz Rogacz, dyrektor zarządzający McDonald’s Polska.

***

McDonald’s Polska rozpoczął działalność w 1992 roku, otwierając pierwszą restaurację w Warszawie. Obecnie w Polsce działa ponad 510 restauracji sieci, które zatrudniają ponad 31 000 osób. 90% z nich to obiekty prowadzone przez ponad 80 niezależnych przedsiębiorców w oparciu o umowę franczyzy z McDonald’s.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz