Partnerzy portalu
Gowin: Dzięki tarczy antykryzysowej nie dopuściliśmy do fali upadłości Gowin: Dzięki tarczy antykryzysowej nie dopuściliśmy do fali upadłości

Gowin: Dzięki tarczy antykryzysowej nie dopuściliśmy do fali upadłości

Autor: PAP Data: 27 listopada 2020 13:01

Dzięki tarczy antykryzysowej przedsiębiorcy zachowali płynność finansową; nie dopuściliśmy do fali upadłości - ocenił w piątek wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

"Dzięki Tarczy Antykryzysowej przedsiębiorcy zachowali płynność finansową. Ograniczyliśmy potencjalne trudności z finasowaniem, zatorami płatniczymi, nie dopuściliśmy do fali upadłości" - napisał wicepremier Jarosław Gowin.

W czwartek premier Mateusz Morawiecki poinformował, że wkrótce rusza Tarcza Finansowa PFR 2.0 dla przedsiębiorców, która przewiduje 35 mld zł na wsparcie dla mikro, małych i średnich oraz dużych firm, z niemal 40 branż dotkniętych kryzysem.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zadeklarował, że rząd będzie robić wszystko dla ratowania miejsc pracy i dla ratowania potencjału gospodarczego polskich przedsiębiorców.

Tarcza Finansowa PFR to jeden z elementów rządowej pomocy dla przedsiębiorców. W ramach m.in. Tarczy Finansowej oraz Tarczy Antykryzysowej do polskich firm trafiło ponad 154 mld zł, co umożliwiło ocalenie ok. 6 mln miejsc pracy. Dla porównania, rządowe pakiety antykryzysowe z lat 2008 - 2009 wynosiły ok. 9 mld zł. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • PiS to zło

    co za bzdury on gada