×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Halloween 2021: zupa dyniowa od kucharzy z Gorzowa Wlkp.
Okazją do wspólnego gotowania będzie III edycja Festiwalu Dyni i Chryzantemy oraz trwający Międzynarodowy Rok Warzyw i Owoców/ fot. Unsplash

Halloween 2021: zupa dyniowa od kucharzy z Gorzowa Wlkp.

Autor: PAP Data: 28 października 2021 13:26 | Aktualizacja: 28 października 2021 13:31

Najlepsi gorzowscy kucharze przygotują zupę dyniową. Można ją spróbować w piątek podczas III Festiwalu Dyni i Chryzantem na ryneczku przy ul. św. Jerzego w Gorzowie Wlkp. – poinformował Dariusz Wieczorek z Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.

Jak przypomniał Wieczorek, dynia to jedno z najzdrowszych warzyw jesieni, a do tego daje nieograniczone możliwości w kuchni, choć od wielu lat największą popularnością cieszy się zupa dyniowa.

"O tym, czego potrzebujemy do jej przygotowania, jak długo trwa jej gotowanie oraz jakich kulinarnych sztuczek użyć w procesie przygotowania, opowiedzą kucharze z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Gorzowie - nauczyciele i absolwenci. A wszystko w najbliższy piątek na ryneczku przy ul. św. Jerzego" - dodał.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Kamil Tużnik, Bartosz Wicherek i Dawid Tillmann wraz z uczniami będą gotować zupę dyniową i częstować nią klientów targowiska. Przygotowywanie zupy rozpocznie się około godziny 9.30, a jej degustacja po godz. 10.00. Na klientów tego dnia czekają też inne niespodzianki.

Okazją do wspólnego gotowania będzie III edycja Festiwalu Dyni i Chryzantemy oraz trwający Międzynarodowy Rok Warzyw i Owoców. W jego ramach Gorzowski Rynek Hurtowy (GRH), "gastronomik" i magistrat organizują przez cały rok wydarzenia, których celem jest przekonanie gorzowian do zwiększenia ilości warzyw i owoców w codziennej diecie.

Festiwal Dyni i Chryzantemy

Festiwal Dyni i Chryzantemy jest organizowany w ostatni piątek października.

"Festiwal jest okazją, by kupcy w sposób szczególny wyeksponowali swój towar, a my zadbamy o to, by tego dnia nikt nie wyszedł z ryneczku bez dyni czy donicy z chryzantemą" - zapowiedziała prezes GRH Agata Dusińska.

"Dyniowe gotowanie" to kolejna wspólna kulinarna akcja GRH, Zespołu Szkół Gastronomicznych i miasta. Na gorzowskim ryneczku przy Jerzego powstał gorzowski przysmak jabłkowy - masło z lokalnej odmiany jabłek - z renety lansberskiej i gorzowski barszcz wigilijny. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz