Partnerzy portalu
Hiszpania: Najlepsi szefowie kuchni wezwali do wierności gastronomii Najlepsi szefowie kuchni z Hiszpanii wezwali do wierności gastronomii/ fot. shutterstock

Hiszpania: Najlepsi szefowie kuchni wezwali do wierności gastronomii

Autor: PAP Data: 03 marca 2021 08:58

42 czołowych szefów kuchni z Hiszpanii, wyróżnionych gwiazdkami Michelin, wzięło udział w kampanii jednego z krajowych producentów piwa. W trwającym ponad minutę nagraniu wezwali oni konsumentów do wierności placówkom gastronomicznym w czasie pandemii - informuje  dziennik "El Periodico".

W gronie uczestników kampanii jest uznawany za jednego z najlepszych szefów kuchni Ferran Adria. Kierowana przez niego kiedyś restauracja El Bulli uchodziła za najlepszą restaurację na świecie, a w 2002 r. i w latach 2006-2008 branżowy magazyn "Restaurant" przyznawał jej najważniejszy tytuł w sektorze gastronomicznym.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W nagraniu nakręconym przez właściciela piwa Estrella Damm, okrzykniętym już "manifestem szefów kuchni", czołowi gastronomowie Hiszpanii zapewnili swoich klientów, że pozostaną wierni kilku zasadom, m.in. całkowitemu zaangażowaniu w pracę, współpracy z najlepszymi dostawcami surowców, a także poświęceniu dla dobra konsumentów.

"Będziemy badać, unowocześniać oraz tworzyć" - zadeklarowali hiszpańscy szefowie kuchni, zapewniając, że ogłaszają swój manifest "z pokorą". Przypomnieli, że wskutek epidemii koronawirusa ich sektor poniósł dotkliwe straty.

Według firmy konsultingowej The NPD Group sektor gastronomiczny w Hiszpanii w całym 2020 r. stracił z powodu Covid-19 około 15,5 mld euro, czyli ponad 42 proc. swoich obrotów z 2019 r.

Rekordowy spadek wpływów restauracji, kawiarni i barów w Hiszpanii wynikał ze spadku liczby wizyt konsumentów o 39 proc.

Od kilku tygodni w poszczególnych regionach Hiszpanii przedsiębiorcy branży gastronomicznej organizują wiece, domagając się likwidacji ograniczeń w funkcjonowaniu barów oraz restauracji. Najwięcej z nich zorganizowano w Katalonii.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz