×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Hiszpania: nowe obostrzenia w gastronomii
W Hiszpanii placówki gastronomiczne i lokale rozrywkowe nie będą mogły funkcjonować po godzinie 2. / fot. unsplash

Hiszpania: nowe obostrzenia w gastronomii

Autor: PAP Data: 28 grudnia 2021 10:10

Sześć z 17 wspólnot autonomicznych Hiszpanii zawarło w poniedziałek porozumienie w sprawie restrykcji ograniczających godziny funkcjonowania placówek gastronomii i rozrywki. Wszystkie te regiony, położone w północnej części kraju, od kilku tygodni walczą z nasilającą się pandemią Covid-19.

Jak podały władze Asturii, do wspólnoty tej przyłączyły się Nawarra, Kraj Basków, Kantabria, Aragonia oraz La Rioja.

Zgodnie z przyjętymi przez te regiony restrykcjami, które wejdą życie w środę, placówki gastronomiczne i lokale rozrywkowe nie będą mogły funkcjonować po godzinie 2.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ograniczona działalność gastronomii

Dodatkowo ograniczono z 500 do 250 liczbę uczestników wydarzeń rozrywkowych w pomieszczeniach zamkniętych. W imprezach na świeżym powietrzu brać udział będzie mogło 500, a nie jak dotąd 1000 osób.

Służby medyczne Hiszpanii poinformowały w poniedziałek, że w Nawarze, Kraju Basków i La Rioja po Bożym Narodzeniu liczba zakażeń wzrosła do rekordowego poziomu i przekracza już 2000 nowych infekcji na 100 tys. obywateli.

Dotychczas rząd kraju odmawiał zaostrzenia restrykcji sanitarnych pomimo obserwowanej w kraju od połowy grudnia szóstej już fali epidemii. Zdecydowano się jedynie na wprowadzenie nakazu noszenia maseczek na ulicy, jeśli trudno jest zachować 1,5-metrowy dystans społeczny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz