×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Holandia: Protest branży gastronomicznej
Można siedzieć obok siebie w pociągu i transporcie publicznym, a jednocześnie wprowadza się nowe bariery dla branży horeca; fot. unsplash

Holandia: Protest branży gastronomicznej

Autor: PAP Data: 12 września 2021 12:08

W Holandii od 25 września, aby odwiedzić restaurację lub bar, konieczne będzie okazanie certyfikatu zaszczepienia przeciwko Covid-19 - wynika z ustaleń rządu, które mają być ogłoszone we wtorek.

Nowa propozycja utrudni i tak niełatwą sytuację branży gastronomicznej - twierdzi KHN. "Można siedzieć obok siebie w pociągu i transporcie publicznym, a jednocześnie wprowadza się nowe bariery dla branży horeca" - czytamy w komunikacie organizacji.

To nie jest do zaakceptowania" - głosi oświadczenie Koninklijke Horeca Nederland (KHN), organizacji branży gastronomicznej.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Koninklijke Horeca Nederland zauważa, że od 25 września ma zostać zniesiony obowiązek zachowania 1,5 m dystansu, natomiast gastronomiczna będzie podlegać nowym ograniczeniom.

"Jestem naprawdę wściekły, bo to naprawdę nie do przyjęcia, że branża hotelarska musi teraz odgrywać rolę policjanta" - twierdzi przewodniczący KHN Rober Willemsen.

Zdaniem organizacji rząd chce wykorzystać nowe regulacje do tego, aby wywrzeć presję na społeczeństwo w celu zwiększenia wskaźnika szczepień.

"Branża hotelarska to salon społeczeństwa, w którym każdy jest mile widziany i powinien czuć się mile widziany" - podkreśla KHN. "Dlatego "nie akceptuje faktu, że branża gastronomiczna jest wykorzystywana do ukrywania nieudanej polityki rządu" - dodano.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz