Partnerzy portalu
Holandia przedłuża działalność ogródków gastronomicznych Premier Holandii zapowiedział, że od 19 maja wydłużone zostanie funkcjonowanie ogródków gastronomicznych. / fot. unsplash

Holandia przedłuża działalność ogródków gastronomicznych

Autor: PAP Data: 12 maja 2021 09:10

Premier Holandii Mark Rutte zapowiedział we wtorek, że od 19 maja w Niderlandach wydłużone zostanie funkcjonowanie ogródków gastronomicznych.

"W tym tygodniu spodziewamy się 20-procentowego spadku liczby zakażeń Covid-19. Dlatego pozytywna decyzja co do kolejnego otwarcia" - mówił Rutte na konferencji prasowej.

Od 15 maja znów będzie można podróżować w celach turystycznych. "Możemy znowu wyjechać na wakacje za granicę, ale nie jest to całkowicie beztroskie. Mamy nadzieję, że w najbliższej przyszłości możliwe będzie więcej, że otworzy się więcej krajów" - mówił podczas konferencji minister zdrowia Hugo de Jonge.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Kilka tygodni temu minister zdrowia zapewniał, że do 1 lipca każdy Holender zostanie zaszczepiony, teraz zmienił jednak zdanie. "Spodziewam się, że do początku wakacji zaszczepionych zostanie dwie trzecie Holendrów" - powiedział dziennikarzom de Jonge.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz