Partnerzy portalu
HoReCa szuka pracowników. Mnóstwo ofert pracy w sieci W tym roku pojawiło się dużo więcej ofert pracy związanych z gastronomią i hotelarstwem niż zazwyczaj. Branża rekrutuje na potęgę. / fot. unsplash

HoReCa szuka pracowników. Mnóstwo ofert pracy w sieci

Autor: PulsHR Data: 20 maja 2021 10:35

Jak pisze portal Puls HR, w tym roku pojawiło się dużo więcej ofert pracy związanych z gastronomią i hotelarstwem niż zazwyczaj. Branża rekrutuje na potęgę.

Branża HoReCa po zniesieniu części obostrzeń rządowych boryka się z brakami kadrowymi i pilnie potrzebuje pracowników.

Portale społecznościowe pełne są ogłoszeń rekrutacyjnych. W tym roku pojawiło się dużo więcej ofert pracy związanych z gastronomią i hotelarstwem niż zazwyczaj. Kelnerzy, barmani, bariści, pokojowe, pomoc kuchenna, kucharze - ich branża potrzebuje od zaraz.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Warto przypomnieć, że pandemia najbardziej uderzyła w HoReCa, która cofnęła się o kilka lat. Obostrzenia wprowadzone przez rząd wymusiły na przedsiębiorcach tych sektorów, wprowadzenie nagłych zmian lub cięcia kosztów. W efekcie dochodziło do zwalniania pracowników, wysyłania ich na bezpłatne urlopy, obniżania wymiaru czasu pracy lub zmniejszenia uposażenia.

Z najnowszych danych GUS wynika, że w minionym roku w branży HeReCa zlikwidowano 24,1 tys. miejsc pracy, a utworzono 18,8 tys. Z rynku zniknęło więc 5,3 tys. etatów. Wraz z nimi zniknęli także pracownicy, którzy zaczęli się przebranżawiać i szukać zajęcia w innych gałęziach gospodarki. W momencie ogłoszenia uwolnienia branży w maju, jak grzyby po deszczu namnożyły się oferty pracy, pilnie poszukujących rąk do pracy w branży.

Czytaj więcej: PulsHR

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz