Partnerzy portalu
HoReCa wspiera Ukrainę. Darmowe posiłki, szkolenia, noclegi Polska HoReCa wspiera Ukrainę. Kolejne akcje pomocowe: darmowe posiłki, szkolenia, noclegi/fot. shutterstock

HoReCa wspiera Ukrainę. Darmowe posiłki, szkolenia, noclegi

Autor: MB Data: 26 lutego 2022 15:59

Świat HoReCa szybko zareagował na sytuację w Ukrainie. Lista chętnych, by nieść pomoc w różnej formie, jest bardzo długa i ciągle rośnie. Postaramy się pomóc w ich nagłaśnianiu.

Nie jest tajemnicą, że w wielu lokalach gastronomicznych i hotelach w Polsce od lat pracują Ukraińcy.  Gastronomia zareagowała na napaść Rosji na Ukrainę szybko, solidarnie i empatycznie. Na bieżąco postaramy się informować o proponowanych akcjach pomocowcyh środowiska HoReCa. 

Bezpłatne szkolenie dla lokali zatrudniających obywateli Ukrainy

Krzysztof Kaliciński, konsultant, wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego, trener biznesu i coach. oferuje wsparcie dla firm, które wspierają i zatrudniają w tej chwili obywateli Ukrainy. "Bezpłatna pomoc w sprawnej adaptacji i wstępnym przeszkoleniu. 1-2 dni szkoleniowe zależności od ilości osób, które zatrudnisz".

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Hotele oferują noclegi dla osób z Ukrainy

Grupa Arche deklaruje, że jest gotowa do przyjęcia 5000 osób, uchodźców z Ukrainy.

Polski Holding Hotelowy zgłosił swoje hotele do urzędów wojewódzkich w ramach pomocy obywatelom Ukrainy uciekającym przed wojną. - Gościmy już pierwsze grupy uchodźców z Ukrainy i nie tylko – poinformował na Twitterze prezes PHH Gheorghe Marian Cristescu.

Z kolei hotel Hotel Timberland *** Orzesze zapewnia o gotowości przenocowania potrzebujących.

Stołeczne Pesto Cafe organizuje zbiórkę rzeczy materialnych

- Drodzy przyjaciele, organizujemy zbiórkę długoterminowej żywności, ubrań dla dzieci i dorosłych, zabawek oraz środków higieny dla rodzin z Ukrainy. Zbiórka prowadzona jest w restauracji Pesto Cafe (galeria Młociny) Szukamy też osób, które miałby możliwość dostarczenia paczek na granice - informują na Facebooku.

Szczegółowe informacje 798036232 Marianna

Pizzeria z Gliwic dzieli się zyskiem

- Informujemy, że 50% zysku z dnia dzisiejszego i jutrzejszego przekazujemy na pomoc (zakup medykamentów ) dla naszych braci z Ukrainy. Tym samym informujemy, że do czasu zakończenia tego aktu agresji na Wolnym Narodzie nie obsługujemy obywateli rosyjskich popierających działania wojenne - czyamy na Instagramie lokalu.

Darmowe posiłki od gastronomii

Restauracja Kulturalna zaprasza na zupę. "W Pałacu Kultury i Nauki, tuż obok nas, działa jeden z czterech punktów informacyjnych dla osób i rodzin uciekających przed wojną w Ukrainie. Gotujemy zupę! Na początek 300 porcji! Zupę będziemy dostarczać codziennie do punktu dla wszystkich osób, które dotrą do Warszawy pociągami, samochodami prywatnych osób, autokarami zorganizowanymi" - czytamy na fanpage'u lokalu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz