×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
HoReCa wspiera Ukrainę. Darmowe posiłki, szkolenia, noclegi
Polska HoReCa wspiera Ukrainę. Kolejne akcje pomocowe: darmowe posiłki, szkolenia, noclegi/fot. shutterstock

HoReCa wspiera Ukrainę. Darmowe posiłki, szkolenia, noclegi

Autor: MB Data: 26 lutego 2022 15:59 | Aktualizacja: 28 lutego 2022 13:28

Świat HoReCa szybko zareagował na sytuację w Ukrainie. Lista chętnych, by nieść pomoc w różnej formie, jest bardzo długa i ciągle rośnie. Postaramy się pomóc w ich nagłaśnianiu.

Nie jest tajemnicą, że w wielu lokalach gastronomicznych i hotelach w Polsce od lat pracują Ukraińcy.  Gastronomia zareagowała na napaść Rosji na Ukrainę szybko, solidarnie i empatycznie. Na bieżąco postaramy się informować o proponowanych akcjach pomocowcyh środowiska HoReCa. 

Bezpłatne szkolenie dla lokali zatrudniających obywateli Ukrainy

Krzysztof Kaliciński, konsultant, wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego, trener biznesu i coach. oferuje wsparcie dla firm, które wspierają i zatrudniają w tej chwili obywateli Ukrainy. "Bezpłatna pomoc w sprawnej adaptacji i wstępnym przeszkoleniu. 1-2 dni szkoleniowe zależności od ilości osób, które zatrudnisz".

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Hotele oferują noclegi dla osób z Ukrainy

Grupa Arche deklaruje, że jest gotowa do przyjęcia 5000 osób, uchodźców z Ukrainy.

Polski Holding Hotelowy zgłosił swoje hotele do urzędów wojewódzkich w ramach pomocy obywatelom Ukrainy uciekającym przed wojną. - Gościmy już pierwsze grupy uchodźców z Ukrainy i nie tylko – poinformował na Twitterze prezes PHH Gheorghe Marian Cristescu.

Z kolei hotel Hotel Timberland *** Orzesze zapewnia o gotowości przenocowania potrzebujących.

Stołeczne Pesto Cafe organizuje zbiórkę rzeczy materialnych

- Drodzy przyjaciele, organizujemy zbiórkę długoterminowej żywności, ubrań dla dzieci i dorosłych, zabawek oraz środków higieny dla rodzin z Ukrainy. Zbiórka prowadzona jest w restauracji Pesto Cafe (galeria Młociny) Szukamy też osób, które miałby możliwość dostarczenia paczek na granice - informują na Facebooku.

Szczegółowe informacje 798036232 Marianna

Pizzeria z Gliwic dzieli się zyskiem

- Informujemy, że 50% zysku z dnia dzisiejszego i jutrzejszego przekazujemy na pomoc (zakup medykamentów ) dla naszych braci z Ukrainy. Tym samym informujemy, że do czasu zakończenia tego aktu agresji na Wolnym Narodzie nie obsługujemy obywateli rosyjskich popierających działania wojenne - czyamy na Instagramie lokalu.

Darmowe posiłki od gastronomii

Restauracja Kulturalna zaprasza na zupę. "W Pałacu Kultury i Nauki, tuż obok nas, działa jeden z czterech punktów informacyjnych dla osób i rodzin uciekających przed wojną w Ukrainie. Gotujemy zupę! Na początek 300 porcji! Zupę będziemy dostarczać codziennie do punktu dla wszystkich osób, które dotrą do Warszawy pociągami, samochodami prywatnych osób, autokarami zorganizowanymi" - czytamy na fanpage'u lokalu.

- Drodzy!!! Poszukujemy Fundacji na terenie Warszawy, które moglibyśmy wesprzeć ciepłymi posiłkami dla uchodźców w ramach naszego programu „Podaruj obiad osobie potrzebującej”. Zgłaszajcie się do nas na priv. Jeżeli chcecie nas wspomóc to zapraszam na naszą stronę - informuje Kuchnia za Ścianą na Facebooku.

Z kolei blogerka Krytyka Kulinarna zorganizowała na facebooku akcję #GastroDlaUkrainy - w Social Mediach informuje o akcjach pomocowych, m.in. darmowych posiłkach dla potrzebujących z Ukriany,

Sieć dobro&dobro cafe rozpoczyna zbiórkę na pomoc Ukrainie

Sieć dobro&dobro cafe, której właścicielami są Inna i Oleg Yarovi,  rozpoczyna zbiórkę w swoich kawiarniach na rzecz pomocy Ukrainie oraz apeluje do całej polskiej gastronomii, aby dołączyła do akcji.

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz