Partnerzy portalu
IGGP szykuje pozew zbiorowy przeciwko Skarbowi Państwa Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej rozpoczęła proces przygotowywania pozwu zbiorowego gastronomów przeciwko Skarbowi Państwa / fot. unsplash

IGGP szykuje pozew zbiorowy przeciwko Skarbowi Państwa

Autor: horecatrends.pl Data: 13 stycznia 2021 14:06

Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej rozpoczęła proces przygotowywania pozwu zbiorowego gastronomów przeciwko Skarbowi Państwa. Deklarację przystąpienia do pozwu zbiorowego można składać na stronie internetowej organizatorów.

- Jeśli i Twoja Firma odnotowała spadek obrotów w stosunku do poprzednich lat z powodu ograniczenia działalności gastronomicznej zarówno na wiosnę jak i na jesień 2020 r. i poniosłeś szkodę w wyniku działań Rządu RP i Sejmu RP, zgłoś swój akces do Pozwu zbiorowego - informuje Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej.

- Jeżeli Twoja Firma uruchomiła nowy lokal w okresie od 01.11.2019 r. i nie może wykazać spadku obrotów wymaganych w Ustawie, albo nie ma możliwości porównania spadku obrotów rok do roku, bo uruchomiła swoją działalność rok temu albo później i nie obejmuje jej pomoc z Tarczy Branżowej 6.0, zgłoś swój akces do Pozwu zbiorowego - dodaje IGGP.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Pozew zbiorowy to ogromna oszczędność kosztów i zwiększona szansa na zwycięstwo. Oczywiście nie uzyskamy wypłaty w kilka miesięcy. Ale warto walczyć. Walcz o pieniądze, które Ci się należą. Tą listę uczestników postępowania zbiorowego zamkniemy wstępnie do 28 lutego 2021 r - pisze IGGP.

Planowany termin złożenia pozwu zbiorowego to 31 maja 2021 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • Gość

    Dołączam do pozwu moja firmę