×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
IKEA: Do 2025 r. połowa posiłków bezmięsna
Wielu klientów IKEA po spróbowaniu klopsików roślinnych nie potrafiło ich odróżnić od mięsnych

IKEA: Do 2025 r. połowa posiłków bezmięsna

Autor: horecatrends.pl Data: 31 maja 2021 13:29 | Aktualizacja: 01 czerwca 2021 08:18

IKEA zapowiedziała, że w 2030 chce być firmą całkowicie przyjazną klimatowi i aby to osiągnąć, będzie sukcesywnie zwiększać udział produktów roślinnych.

- Do 2025 r. 80 proc. produktów sprzedawanych w sklepikach szwedzkich będzie się opierało o składniki bezmięsne. W restauracjach będzie tak wyglądać połowa posiłków. W Polsce zainteresowanie wegetariańskimi wersjami naszych dań jest szczególnie wysokie - sprzedajemy ich znacznie więcej niż w innych krajach. W tej chwili ok. 40 proc. posiłków w naszych restauracjach to dania wegeteriańskie - podaje sieć.

IKEA dodaje jednocześnie, że wielu klientów po spróbowaniu klopsików roślinnych nie potrafiło ich odróżnić od tych klasycznych, mięsnych. A ci, którzy dostrzegli różnicę, stwierdzili, że te nowe smakują lepiej.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Widać, że Polacy są niesłychanie otwarci na takie trendy, dlatego szykujemy kolejne nowości. Mamy już wege hot-doga, niedługo planujemy wprowadzić jego kolejną roślinną odsłonę. Z kolei roślinną alternatywę mielonego mięsa, z której można przygotować samemu wiele posiłków np. sos do spaghetti, będzie można kupić w naszym sklepiku. Odwiedzając nasz sklepik, warto zwrócić uwagę, że kawy, czekolady i herbaty, które można tu kupić posiadają certyfikaty UTZ. Oznacza to, że cały proces ich produkcji i transportu - od farmy aż po półkę sklepową - odbywa się w sposób zrównoważony, z poszanowaniem zasobów naszej planety i ludzi pracujących w całym łańcuchu dostaw - dodaje IKEA.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz