Partnerzy portalu
IKEA świętuje Dzień Cynamonowej Bułeczki. Ma też nowości w menu restauracji IKEA wprowadza nowe dania do menu restauracyjnego. / fot. materiały prasowe

IKEA świętuje Dzień Cynamonowej Bułeczki. Ma też nowości w menu restauracji

Autor: oprac. JS Data: 13 października 2022 10:10

IKEA celebruje Dzień Cynamonowej Bułeczki 2022, w ramach którego przygotowano specjalne oferty. W popularnej sieci sklepów nastąpiły również zmiany w menu restauracji, w którym pojawiły się m.in. zupa dyniowa, grzybowa, pierogi z kurkami i sosem.

Dzień Cynamonowej Bułeczki 2022 w IKEA - specjalne oferty

IKEA celebruje Dzień Cynamonowej Bułeczki 2022. Z tej okazji przygotowano specjalne oferty. W dniach 3 – 31 października IKEA zaprasza na słodkie promocje, m.in. bułeczkę cynamonową za 1 zł do każdej dużej kawy (w kawiarni), 3 bułeczki za 7 zł i rabat 25% za rodzinne opakowanie 510 g – dla tych, którzy je uwielbiają lub po prostu chcą je smakować w domu w gronie najbliższych.

Nadchodzące nowości w menu IKEA

Od 11 października br. IKEA planuje wprowadzić wiele nowości do swojej oferty spożywczej. Będą to zarówno nowe odsłony klasycznych produktów, jak na przykład dania z klopsikami wegetariańskimi czy łososiem, ale dodatkowo przygotowano polską ofertę sezonową, w której znajdą się m.in. zupa dyniowa, grzybowa, pierogi z kurkami i sosem, sałatka z pieczoną dynią, karmelizowaną śliwką i serem pleśniowym. 

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Kalendarze adwentowe i oferta świąteczna w IKEA

W związku z przywiązaniem i szacunkiem, jakim Szwedzi darzą święta, nic dziwnego, że IKEA co roku przygotowuje specjalną ofertę na nadchodzący sezon. W tym roku również, tak jak poprzednio, pojawił się kalendarz adwentowy IKEA. W środku, oprócz pysznych czekoladek umilających czas przygotowań do świąt, znajdą się dwa vouchery o łącznej wartości 30 zł na zakupy w IKEA. Oprócz tego w ofercie świątecznej pojawią się takie produkty spożywcze jak ciasto piernikowe, ciastka owsiane z cynamonem, ciastka migdałowo-imbirowe, lukier do dekorowania, zaprawa korzenna w butelce oraz dobrze już znane i lubiane – piernikowe domki DIY.

Roślinne menu IKEA

IKEA sprawia, że żywność pochodzenia roślinnego jest bardziej dostępna i przystępna cenowo. Od 1 października wszystkie rynki Grupy Ingka (największego detalisty IKEA) będą oferować żywność pochodzenia roślinnego po tej samej lub niższej cenie niż alternatywy mięsne. Celem jest, aby do 2025 roku 50% głównych posiłków oferowanych w restauracji było pochodzenia roślinnego.

Polityka zero waste w IKEA

W restauracjach IKEA w Polsce, nie marnuje się jedzenia. Przez ostatnie dwa lata dzięki polityce „zero waste” udało się zmniejszyć ilość odpadów żywnościowych o ponad połowę, co daje Polsce pierwsze miejsce na świecie na rynkach IKEA! Oszczędność wynosi tu 6,5 g na jedno zamówienie. IKEA Food w Polsce udało się zatem osiągnąć zamierzony cel, jakim było ograniczenie odpadów żywnościowych o 50% w 2022 roku. Przez ostatni rok zaoszczędzono łącznie ponad 1,2 mln zł, prawie 90 ton żywności, 387 ton dwutlenku węgla oraz 225 tysięcy posiłków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz