Partnerzy portalu
IKEA zmieni menu w lokalach. Klopsiki zostają! IKEA postanowiła opracować bardziej smaczne i przystępne cenowo opcje oparte na roślinach/ fot. shutterstock

IKEA zmieni menu w lokalach. Klopsiki zostają!

Autor: www.propertynews.pl Data: 24 listopada 2020 11:40

IKEA robi krok w stronę zrównoważonego rozwoju. Do menu restauracji dodaje nowe pozycje, oparte na składnikach pochodzenia roślinnego. To jeden z elementów nowego programu, który koncern zamierza zrealizować do 2025 r. Fanów kultowych klopsików uspokajamy - zostają w menu!  

Nowe zobowiązania IKEA dotyczące żywności ogłoszono w związku z wydarzeniem poprzedzającym szczyt ONZ Food Systems Summit 2021. Zgodnie z założeniami programu, IKEA zobowiązuje się, że do 2025 roku 50 proc głównych posiłków oferowanych w restauracjach ma być pochodzenia roślinnego, a 80 proc. to mięso inne niż czerwone. Ponadto 80 proc. całej pakowanej żywności będzie pochodzenia roślinnego. IKEA zobowiązała się również, że 80 proc. wszystkich głównych posiłków oferowanych w restauracjach będzie spełnić normę "IKEA Zrównoważony Posiłek" dla zdrowszej żywności.

- IKEA chce, aby zdrowe i zrównoważone wybory były najbardziej pożądaną opcją, na przykład pokazując, że żywność na bazie roślin może być naprawdę pyszna. Badania potwierdzają, jak ważne jest, aby zrównoważone produkty były przystępne cenowo i pożądane, a IKEA może w tym przypadku naprawdę coś zmienić. Bardziej zrównoważony wybór nie powinien być luksusem dla nielicznych. Powinien być częścią codziennego życia ludzi - mówi Lena Pripp-Kovac, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Inter IKEA Group.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Tradycyjny klopsik pozostanie w menu, jednak IKEA postanowiła opracować bardziej smaczne i przystępne cenowo opcje oparte na roślinach i rzucić wyzwanie posiłkom opartym na mięsie, na przykład w postaci kulki wegetariańskiej, kulki z kurczaka, wegetariańskiego hot doga i kulki z łososia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz