×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Ile restauracji ma Amaro? Co z kolacjami na Farmie?
Chef Wojciech Modest Amaro gotuje gościnnie m.in. w gdańskiej restauracji ARCO by Paco Pérez. Fot. ARCO by Paco Pérez/Facebook

Ile restauracji ma Amaro? Co z kolacjami na Farmie?

Autor: PTWP - horecatrends.pl Data: 06 lutego 2023 09:00

Wojciech Modest Amaro na początku 2023 roku nie prowadzi żadnej restauracji. Znany szef kuchni w II połowie 2022 r. zapowiedział organizację kulinarnych wydarzeń do należącej do niego Forgotten Fields Farm. Pojawia się też jako chef kuchni na wydarzeniach specjalnych w topowych restauracjach.

Atelier Amaro - historyczna gwiazdka Michelin

Pierwszą autorską restaurację Atelier Amaro - chef Wojciech Modest Amaro otworzył w 2011 r. w Warszawie. W 2013 r. restauracja Atelier Amaro w siedzibie przy ul. Agrykola 1 zdobyła historyczną, pierwszą w Polsce gwiazdkę Michelin. W 2019 r. restauracja została przeniesiona na Plac Trzech Krzyży w Warszawie. Zamknęła się w 2020 r. w czasie pandemii. Obecnie w tym miejscu działa ''Nuta'' - autorska restauracja stworzona przez chefa Andreę Camastrę.

W lipcu 2020 r. w Zakopanem została otwarta Heart by Amaro. Restauracja była wspólnym projektem chefa Amaro i zakopiańskiej Grupy Nosalowy Dwór. Mieściła się w zabytkowej części Nosalowy Park Hotel & Spa – Willi Marillor. Restauracja również zamknęła się w czasie pandemii.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Forgotten Fields Farm - kolacje na 12 osób

Wojciech Modest Amaro w czasie pandemii sprzedał swoje restauracje, dom w Wilanowue pod Warszawą i przeniósł się na farmę w Dębówce koło Konstancina Jeziorny, ok. 25 km od centrum stolicy. W 2022 r. ogłosił, że organizował tam kolację, przygotowaną w formie Chef’s table dla 12 osób. Koszt menu Amafro Chef’s table na Forgotten Fields Farm opiewał na 1450 zł od osoby (do menu należy doliczyć 10% service charge).

Po ogłoszeniu oferty kolacji na farmie Wojciecha Modesta Amaro w terminarzu na stronie farmdining.pl dostępne było 5 terminów wydarzenia, dostępnych od października do grudnia 2022 r.

Czy chef Amaro ma restaurację?

W styczniu i lutym 2023 r. nowe terminy kolacji na Forgotten Fields Farm nie pojawiły się. Na swoich social mediach Wojciech Modest Amaro relacjonował m.in. podróż do Stanów Zjednoczonych czy kolację w ARCO by Paco Pérez z udziałem Joana Roca, zdobywcy 3* Przewodnika Michelin, założyciela i chefa El Celler de Can Roca.

W restauracji ARCO by Paco Pérez będzie w lutym br. gotował też Wojciech Modest Amaro. W mediach społecznościowych chef Amaro udostępnił również informację, że 17 lutego 2023 r. w hotelu na Mauritiusie Heritage Le Telfair przygotuje kolację zapowiadaną jako ‘’Gourmet Dinner by Polish Michelin Star’’.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz