×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Ile zarobią w okresie przedświątecznym kelner, Mikołaj i Śnieżynka? Kwoty na 2022 r.
Kelner, który w okresie przed świętami będzie obsługiwał gości i ich wigilijne spotkania może zarobić nawet 22 zł netto za godzinę. Fot. Shutterstock

Ile zarobią w okresie przedświątecznym kelner, Mikołaj i Śnieżynka? Kwoty na 2022 r.

Autor: Oprac. KG Data: 05 grudnia 2022 13:45 | Aktualizacja: 06 grudnia 2022 15:10

Ile można w tym roku zarobić w najpopularniejszych zawodach świątecznych? Rekordziści mogą liczyć nawet na 200 zł netto za godzinę.

- Sklepy i usługodawcy robią wszystko, żeby to akurat u nich wydać świąteczny budżet, stąd rośnie zapotrzebowanie na sprzedawców, pracowników logistyki, e-commerce czy Mikołajów i Śnieżynki - zwraca uwagę Krzysztof Inglot, ekspert rynku pracy, założyciel Personnel Service.

Mikołaj zarobi najwięcej. A ile kelner na spotkaniach wigilijnych?

Od lat Mikołaj jest niekwestionowanym liderem listy zarobków w zawodach świątecznych - czytamy w komunikacie prasowym.

  • Mikołaj liczyć na zarobki od 25 do nawet 200 zł netto za godzinę pracy. Nieco niższe stawki otrzymuje Mikołaj pracujący w galerii handlowej, natomiast wyższe można otrzymać za „występ” na firmowej wigilii czy domowym spotkaniu. A imprezy firmowe będą odbywały się teraz z większym natężeniem, co jest wynikiem dwóch rzeczy, Po pierwsze, po dwóch latach wigilie świąteczne nie będą upływały pod znakiem obostrzeń związanych z COVID-19. Po drugie, praca hybrydowa odbija się na pracownikach i ich integracji. Stąd rośnie znaczenie wspólnych spotkań. I mimo że koszty stają się solą w oku pracodawców, wigilie pracownicze nie będą tym elementem, na którym firmy będą oszczędzały.
  • Kelner, który w okresie przed świętami będzie obsługiwał gości i ich wigilijne spotkania, może liczyć na zarobki od 17,5 do nawet 22 zł netto za godzinę. Do tego dochodzą napiwki, które w okresie świątecznym potrafią być bardzo atrakcyjne.
  • Pomoc kuchenna w firmie cateringowej zarobi za to od 17 do 20 zł netto za godzinę.
  • Osoby, które pakowaniem prezentów zajmują się profesjonalnie i tacy pracownicy zarobią od 17 do 19 zł netto za godzinę.
  • Śnieżynka, pomocniczka Mikołaja - jej stawka godzinowa mieści się w przedziale od 17,5 do 25 zł netto za godzinę. 
  • Hostessa, która najczęściej w centrum handlowym odpowiada za promocję produktów lub usług zarobi od 16 do 21 zł netto za godzinę.
  • Kurier w okresie świątecznym zarobi od 17,5 do nawet 40 zł netto za godzinę.
  • Sprzedawcy choinek i karpi. Nie wszystko da się jednak kupić online. Są produkty świąteczne, po które wybieramy się osobiście i jest to m.in. choinka i karp. Sprzedawca choinek i sprzedawca karpi w tym roku zarobią od 19 do nawet 30 zł netto za godzinę.
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz