Partnerzy portalu
Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej szykuje protest w Sejmie
Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej sprzeciwia się zmianom w prawie dla przedsiębiorców i podwyżkom cen, co jest zmorą restauratorów. / fot. PAP/Leszek Szymański

Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej szykuje protest w Sejmie

Autor: oprac. JS Data: 01 września 2022 14:15 | Aktualizacja: 01 września 2022 14:31

Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej organizuje debatę w Sejmie, na którą zaprasza wszystkich restauratorów oraz członków IGGP. Celem debaty jest protest w Sejmie RP przeciw zmianom w prawie dla przedsiębiorców i podwyżkom cen. Debata odbędzie się 12 września.

Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej sprzeciwia się zmianom w prawie dla przedsiębiorców i podwyżkom cen, które są zmorą restauratorów.

- Zapraszamy serdecznie wszystkich Restauratorów, a członków IGGP szczególnie do rejestracji i wzięcia udziału w DEBACIE Sejmowej - 5% VAT w Gastronomii, która odbędzie się 12 września w Sejmie RP. Celem Debaty jest Protest w Sejmie RP w imieniu Restauratorów i ich Pracowników przeciw zmianom w prawie dla przedsiębiorców i podwyżkom cen, które wprowadził rząd i sejm - czytamy na stronie organizatora debaty. 

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

IGGP: Przedsiębiorcy umierają po cichu...

Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej swoimi działaniami chce zwrócić uwagę na problemy gastronomii, która potrzebuję pomocy od rządu. 

- Jako przedstawiciele Gastronomów chcemy głośno wykrzyczeć w najlepszym do tego miejscu "Nasze Propozycje Rozwiązań dla Gastronomii i wszystkich innych Przedsiębiorców", z których rządzący powinni skorzystać. Od września 2020 roku walczymy o jednolitą niską stawkę VAT w gastronomii. 14 grudnia 2021 r. w Sejmie złożyliśmy Projekt Ustawy obniżający VAT w gastronomii do 5 % - podpisany przez 37 Posłów. Co Sejm RP zrobił w 2022 r? Obniżył podatek VAT, ale nie w gastronomii. Restaurator kupował produkty spożywcze po stawce 5%, a teraz kupuje po 0% VAT. Sprzedawał wcześniej po stawce 8%, a teraz dalej sprzedaje po 8%. Odprowadzał do Urzędu Skarbowego różnicę: 8 % - 5 % = 3%, a teraz odprowadza: 8% - 0% = 8%. Tak wygląda pomoc dla Gastronomów. Przedsiębiorcy umierają po cichu... - piszą przedstawiciele Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz