×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Jak lokalne jedzenie, to nie w Polsce? Polskie miasta daleko w rankingu
Jednym z polskich miast, które znalazło się w ranknigu jest Kraków. | fot. Pixabay

Jak lokalne jedzenie, to nie w Polsce? Polskie miasta daleko w rankingu

Autor: Witold Stech Data: 08 maja 2023 17:42

Przewodnik turystyczno-kulinarny Taste Atlas podsumował kolejny ranking, tym razem oceniane były nie potrawy, a miasta. Właśnie opublikowano listę 100 miast, które najlepiej nadają się do próbowania lokalnych potraw. Jak wypadły polskie?

Taste Atlas regularnie publikuje różnego rodzaju kulinarne rankingi, zazwyczaj dotyczą one jednak ocen kulinarnych dań. Co do metodologii - tym razem serwis postanowił przeszukać własną bazę danych i połączyć wyniki z ocenami restauracji w Google.

Najlepsze miasta świata do próbowania lokalnych potraw wg Taste Atlas

Zrobiliśmy tak: połączyliśmy średnią ocen najlepszych dań lokalnych i regionalnych serwowanych w danym mieście, średnią ocen potraw serwowanych w tym mieście oraz średnią ocenę Google najlepszych restauracji tradycyjnych w tym mieście - tłumaczy Taste Atlas.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Listę miast otwierają 2 włoskie - Florencja i Rzym, a tuż za nimi plasuje się stolica Peru - Lima. Następnie ponownie włoskie miasto, tym razem Neapol, a kolejne pozycje dla Hong Kongu, Meksyku, Nowego Jorku, Paryża i Tokio. TOP 10 zamyka kolejna włoska lokalizacja - Mediolan.

Jak w rankingu Taste Atlas wypadły polskie miasta?

W TOP 100 znalazło się miejsce dla trzech polskich miast. Najwyżej umieszczono Kraków, na miejscu 81., Warszawa znalazła się na pozycji 92., a Poznań - 95.

Czym są i na czym polegają rankingi Taste Atlas?

Taste Atlas to portal będący przewodnikiem turystycznym po tradycyjnych kuchniach, publikującym recenzje potraw i restauracji. Cyklicznie zamieszcza rankingi dotyczące m.in. najlepszych kuchni świata, najlepszych restauracji i potraw.

Ich wyniki są ogłaszane na podstawie głosowania internautów, przy czym system rozpoznaje głosy prawdziwe (śledzi inne wybory głosującego) od botów i osób, chcących sztucznie wpływać na wyniki.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • przechodzień

    Na pytanie dziennikarza \" czemu jest tak drogo?\" do właściciela restauracji na krakowskim Rynku, ten odparł\" bo jest mało klientów\". Dziennikarz zapytał \" a czemu jest mało klientów\" właściciel odparł \" bo jest drogo\".