×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Jamie Oliver i McDonald's. Konflikt czy fake news?
Jamie Oliver rozpoczął kampanię na rzecz zdrowego odżywiania, ale on sam nigdy nie pozwał amerykańskiej sieci fastfoodowej/fot. Facebook

Jamie Oliver i McDonald's. Konflikt czy fake news?

Autor: sprawdzam.afp.com Data: 08 października 2021 11:54

Jamie Oliver rzekomo pozwał McDonald’s za serwowanie burgerów z resztek wołowiny poddanej obróbce amoniakiem. Jednak doniesienia te nie są prawdziwe.

Oliver ruszył z kampanią na rzecz zdrowego jedzenia i w jednym z odcinków swojego programu pokazał, jak przygotowywane są burgery w amerykańskich sieciach fastfoodowych. Później restauracje ogłosiły, że wycofały podawanie w swoich posiłkach takiego mięsa.

Jamie Oliver i McDonald's - fake news o konflikcie

Blisko 10 tys. udostępnień miały na Facebooku publikacje z twierdzeniem, że słynny brytyjski kucharz Jamie Oliver wygrał „prawną bitwę” z McDonald’s. Z tego powodu firma miała zrezygnować z przygotowywania produktów na bazie mięsa przetworzonego wodorotlenkiem amoniaku. Historia ta pochodzi z 2011 roku, kiedy to Jamie Oliver rozpoczął kampanię na rzecz zdrowego odżywiania, ale on sam nigdy nie pozwał amerykańskiej sieci fastfoodowej. 

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Posty przywołują dyskusję o posiłkach serwowanych przez amerykańską restaurację sprzed dziesięciu lat. Prawdą jest to, że Jamie Oliver sprowokował kampanię, która zmusiła firmę McDonald’s oraz inne fastfoodowe restauracje do wycofania z hamburgerów wodorutlenku amonu, znany również jako wody amoniakalnej. 

Jednak praktyka ta nie została przerwana z powodu procesu. Tego, jak podają media, nigdy nie było.

Więcej czytaj na sprawdzam.afp.com.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • Fit

    i tak podają tam jedno wielkie G....