Partnerzy portalu
Janusz Palikot chce pozyskać 4,5 mln zł na rozwój sieci Alkotek
W ramach crowdfundingu udziałowego Janusz Palikot planuje pozyskać 4,5 mln zł na dalsze inwestycje w lokale Czarcia Łapa i Młoda Polska oraz otwarcie nowej restauracji w Warszawie.fot. .facebook.com/JanuszPalikotJP

Janusz Palikot chce pozyskać 4,5 mln zł na rozwój sieci Alkotek

Autor: horecatrends.pl/informacja prasowa Data: 29 września 2021 09:53 | Aktualizacja: 29 września 2021 10:04

Alembik Polska SA – spółka zarządzająca siecią Alkotek, czyli restauracji z własnymi destylarniami, opublikowała szczegóły II emisji akcji, zaplanowanej na 30 września 2021. W ramach crowdfundingu udziałowego planuje pozyskać 4,5 mln zł na dalsze inwestycje w lokale Czarcia Łapa i Młoda Polska oraz otwarcie nowej restauracji w Warszawie.

Spółka realizuje plany rozwoju ze środków własnych oraz pozyskanych w ramach crowdfundingu udziałowego. W 2020 roku ponad 1000 inwestorów społecznościowych zainwestowało w Alembik Polska 4,2 mln zł. Janusz Palikot, pomysłodawca i prezes spółki, zapowiedział niedawno II emisję akcji w tym modelu. Zapisy ruszą 30 września o godz. 9:00. Kampania promowana jest na Crowdway.pl.

4,5 mln zł, pozyskane w ramach II emisji akcji, spółka przeznaczy na dalsze inwestycje w sieć Alkotek.

1,6 mln zł wyniesie zakończenie inwestycji w lokal Czarcia Łapa w Lublinie, a 0,7 mln zł dalsza modernizacja lokalu Młoda Polska Bistro&Pianino we Wrocławiu. Blisko 2,2 mln zł zostaną zainwestowane w otwarcie restauracji w Warszawie.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W trakcie pandemii Alembik Polska SA zrewidowała strategię i zamiast lokali patronackich, będzie przejmować i modernizować restauracje lub tworzyć od podstaw własne lokale. Ma to umożliwić lepsze zarządzanie biznesem spółki. W związku z tym, środki z I emisji posłużyły do zakupu specjalistycznych urządzeń: alembików, udziałów w restauracji Młoda Polska we Wrocławiu oraz rozpoczęcia modernizacji lokalu Czarcia Łapa.

- Nic nie jest stałą w biznesie, a tym bardziej w specjalnych warunkach, jakie dyktowała pandemia. Dziś wiemy już, że zmiana podejścia do tworzenia Alkotek i poczynione inwestycje były bardzo dobrym ruchem. Koszty specjalistycznego sprzętu do produkcji alkoholu poszły mocno w górę, a fakt, że zakupiliśmy alembiki w krótkim czasie sprawił, że jesteśmy na plusie - powiedział Janusz Palikot, prezes zarządu Alembik Polska SA.

Docelowo powstanie 10 Alkotek. Młoda Polska z Wrocławia otworzy swoją destylarnię w ramach projektu Alembik Polska jeszcze w Q4 2021. Szefową kuchni Młodej Polski jest Beata Śniechowska, zwyciężczyni MasterChef Polska, autorka książek kulinarnych, nominowana przez Gault & Millau jako kobieta szef roku 2019. Restauracja Czarcia Łapa z Lublina dołączy do sieci Alkotek do roku 2022 po zakończeniu modernizacji.

- Inwestujemy w lokale, które mają duży potencjał rynkowy lub wyjątkową markę. Młoda Polska należy do pierwszej dziesiątki najlepszych restauracji w Polsce. Nawet w pandemii jej wyniki były bardzo dobre na tle całego sektora HoReCa. Przed lokalem ustawiały się kolejki do dań sprzedawanych na wynos - dodał Janusz Palikot.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • Olsztynianka

    Nie cierpię tego gościa!