×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Janusz Palikot otworzy restaurację w Lublinie
Janusz Palikot pracuję nad otwarciem restauracji / fot. facebook.com/JanuszPalikotJP

Janusz Palikot otworzy restaurację w Lublinie

Autor: horecatrends.pl Data: 22 września 2021 14:51 | Aktualizacja: 23 września 2021 09:23

Janusz Palikot pracuję nad otwarciem restauracji. Czarcia Łapa w Lublinie wkrótce zostanie otwarta w ramach projektu Alembik Polska.

Janusz Palikot wraz z zespołem Alembik Polska SA realizuje swoje biznesowe marzenia o produkcji wódki pod własnym nazwiskiem oraz budowie sieci lokalnych Alkotek, przestrzeni spotkań i degustacji, w których wysokogatunkowe trunki rzemieślnicze będą produkowane na miejscu w specjalnych urządzeniach – alembikach.

Młoda Polska z Wrocławia i Czarcia Łapa z Lublina

W Alkotekach dostępne będzie również wyselekcjonowane jedzenie komponujące się pod konkretne alkohole. Pierwsze dwa lokale: Młoda Polska z Wrocławia i Czarcia Łapa z Lublina, już wkrótce otworzą swoje destylarnie w ramach projektu Alembik Polska. Do sieci dołączy także Tap Room w Tenczynku. Szefową kuchni Młodej Polski jest Beata Śniechowska, zwyciężczyni MasterChef Polska, autorka książek kulinarnych, nominowana przez Gault & Millau jako kobieta szef roku 2019.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W 2020 roku odbyła się pierwsza emisja akcji Alembik SA, która spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem inwestorów społecznościowych. Spółka zebrała 4,2 mln zł z ponad 1200 inwestycji. Środki zostały przeznaczone na produkcję i zakup alembików oraz inwestycje w wódkę Kraft Palikot i lokal Czarcia Łapa w Lublinie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz