Partnerzy portalu
Jelenia Góra: rzucił koktajlem Mołotowa w pracownika restauracji Sprawcy, który omal nie doprowadził do pożaru restauracji, może grozić do 10 lat więzienia/ fot. Unsplash.com

Jelenia Góra: rzucił koktajlem Mołotowa w pracownika restauracji

Autor: PAP Data: 15 października 2021 14:46

41–latek rzucił koktajlem Mołotowa w kierunku jednego z pracowników restauracji w Jeleniej Górze i strzelił z przedmiotu przypominającego broń pneumatyczną w innego. Sprawcy, który omal nie doprowadził do pożaru, może grozić do 10 lat więzienia.

O incydencie, do którego doszło 13 października wieczorem w jednej z jeleniogórskich restauracji, poinformował podkom. Wojciech Jabłoński z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Napastnik sterroryzował procowników restauracji

Sprawca wszedł z koktajlem Mołotowa na zaplecze lokalu i podpalonym rzucił w kierunku jednego z pracowników.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Spowodowało to zapalenie się jego odzieży i znajdujących się tam artykułów. Mężczyzna następnie z przedmiotu przypominającego broń pneumatyczną oddał strzał do innego pracownika, po czym do siebie – przekazał policjant. W chwili zdarzenia w lokalu przebywało kilkanaście osób.

Jabłoński dodał, że poszkodowane osoby nie odniosły poważnych obrażeń. Sprawca po udzieleniu mu pomocy medycznej został umieszczony w policyjnym areszcie. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 0,5 promila.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz