×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Jest pierwsza restauracja w Polsce tylko dla zaszczepionych i przetestowanych
Der Elefant - pierwsza restauracja w Polsce tylko dla zaszczepionych; fot. shutterstock.com

Jest pierwsza restauracja w Polsce tylko dla zaszczepionych i przetestowanych

Autor: PP Data: 21 września 2021 12:13

Restauracja Der Elefant z Grupy Jarczyński, jako pierwsza w Polsce od 1 października br. zaprasza do siebie zaszczepionych, ozdrowieńców i osoby z negatywnymi testami nie starszymi niż 48 godzin.

W restauracji Der Elefant, jak i pozostałych lokalach Grupy Jarczyński, wszyscy pracownicy są zaszczepieni. Restaurator już na początku pandemii skorzystał z doradztwa prof. dr hab. n. med. Anety Nitsch-Osuch, wojewódzkiego konsultanta ds. epidemii, która opracowała dla restauracji szczegółowe zasady funkcjonowania w reżimie sanitarnym, do których pracownicy skrupulatnie się stosują.

Restauracje Grupy Jarczyński - zasady bezpieczeństwa

Od początku pandemii do dzisiaj personel nieprzerwanie obsługuje gości w maskach ochronnych. Maski te są w różnych kolorach i są przez wszystkich zmieniane co 2 godziny, aby jak najlepiej spełniały swoją rolę.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- W obliczu zagrożenia kolejną falą pandemii podjęliśmy bardzo trudną, ale dla nas bardzo ważną decyzję, że w restauracji będziemy przyjmowali jedynie gości zaszczepionych, ozdrowieńców lub osoby z negatywnym, nie starszym niż 48h, testem Covid. To wszystko, aby zagwarantować jak największe możliwe bezpieczeństwo pracownikom i odwiedzającym nas gościom. Pandemię i związane z nią zagrożenia traktujemy poważnie i czujemy się odpowiedzialni za naszych gości. Tylko działając wspólnie i zachowując się odpowiedzialnie, jesteśmy w stanie bezpiecznie przetrwać – mówi Artur Jarczyński, restaurator, właściciel Der Elefant.

W okresie lockdownu restauracje zawiesiły przyjmowanie gości w restauracji
i dostarczały dania do domów. Po ponownym otwarciu w restauracjach zbudowano specjalne przegrody między stolami oddzielające je od siebie.
Od października goście będą proszeni, wzorem innych krajów europejskich, o okazanie dokumentu potwierdzającego zaszczepienie, wyzdrowienie lub negatywny test. Warto mieć taki dokument zapisany w telefonie. Do identyfikacji potrzebny będzie także dowód tożsamości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • Gość

    Nie ma na to podstawy prawnej, aby ingerować w nasze dane wrażliwe, jakimi są stan zdrowia.