×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Joe Biden odwiedził stoisko World Central Kitchen na Stadionie Narodowym
Prezydent USA, Joe Biden odwiedził stoisko World Central Kitchen na Stadionie Narodowym/fot. PAP/Darek Delmanowicz

Joe Biden odwiedził stoisko World Central Kitchen na Stadionie Narodowym

Autor: PAP Data: 26 marca 2022 18:04

Prezydent Joe Biden odwiedził w sobotę stoisko organizacji charytatywnej World Central Kitchen na Stadionie Narodowym, która wydaje posiłki uchodźcom z Ukrainy. Podczas krótkiej wizyty prezydent USA przytulił członków załogi i podziękował za ich pracę dla uchodźców.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden odwiedził punkt pomocy uchodźcom na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie rozmawiał z uchodźcami i wolontariuszami wydającymi posiłki. Podczas wizyty przytulił członków załogi i podziękował im za pracę na rzecz uchodźców.

Joe Biden odwiedził stoisko World Central Kitchen na Stadionie Narodowym

Jedną z osób, która była w pobliżu, gdy Joe Biden odwiedzał stoiska World Central Kitchen, był współpracownik tej organizacji Adam Michalak.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Była to bardzo krótka wizyta, właściwie prezydent Biden zatrzymał się przy naszym stoisku na kilka minut, przytulił członków naszej załogi, przekazał kilka ciepłych słów i podziękował za to co robimy" - powiedział.

Na Stadionie Narodowym w sobotę 26 marca funkcjonowały dwa punkty World Central Kitchen - jeden na górze, już poza ogrodzeniem stadionu, kolejny zaś przy bramie nr 11, gdzie obywatele Ukrainy czekają w kolejkach po numer PESEL. Można w nich zjeść m.in. kiełbasę na gorąco, frytki, pierogi ukraińskie czy burgery. Można też się napić gorącej kawy i herbaty.

"Pracujemy od godziny piątej przez cały czas. Będziemy także w kolejnych dniach, bo każdego dnia są tutaj tłumy ludzi, którzy wyrabiają numery" - mówią współpracownicy WCK

Do stoisk WCK w sobotnie popołudnie stały kilkudziesięcioosobowe kolejki. Na miejscu - w związku z wizytą prezydenta USA - były też znaczne siły policji.

"World Central Kitchen jest organizacją, która na całym świecie rozdaje posiłki osobom potrzebującym. Tym razem my współpracujemy z nimi, z naszych food tracków są wydawane posiłki dla osób, które tutaj przyszły załatwić sobie sprawy urzędowe i na pewno część z nich z przyjemnością korzysta z tego, żeby sobie coś przekąsić albo napić się czegoś gorącego" - powiedział inny ze współpracowników WCK Jacek Sierajewski. Dodał, że WCK pozostanie przed Stadionem Narodowym tak długo, jak będzie to potrzebne. "Nie wiemy tak naprawdę, jak długo. Są różne prognozy" - powiedział.

Współpracownicy WCK poinformowali PAP, że każdego dnia w obu punktach przy Stadionie Narodowym - na górze i na dole - wydawanych jest mniej więcej 6 tys. posiłków, ale w całej Polsce WCK wydaje 250 tys. posiłków dziennie, w tym na granicy.

 

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz