Partnerzy portalu
Kary dla właścicieli trzech restauracji w Poznaniu Po 10 tys. zł kary otrzymali właściciele trzech restauracji w Poznaniu za łamanie obostrzeń związanych z pandemią. fot. unsplash

Kary dla właścicieli trzech restauracji w Poznaniu

Autor: PAP Data: 20 kwietnia 2021 08:15

Po 10 tys. zł kary otrzymali właściciele trzech restauracji w Poznaniu za łamanie obostrzeń związanych z pandemią - poinformowała rzeczniczka sanepidu. Inspektorzy sanitarni od końca marca do połowy kwietnia skontrolowali w tym mieście łącznie 80 podmiotów.

Rzecznik prasowy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu Cyryla Staszewska przekazała, że związku z wprowadzonymi od 27 marca nowymi obostrzeniami, dotyczącymi m.in. unieruchomienia dodatkowych branż gospodarki z powodu wzrostu zakażeń wirusem SARS-CoV-2, do 18 kwietnia pracownicy poznańskiego sanepidu, czasami wspierani przez policjantów, przeprowadzili łącznie 80 kontroli.

Staszewska wskazała, że sprawdzano m.in. restauracje, siłownie, salony kosmetyczne i fryzjerskie, sklepy budowlane i meblowe o powierzchni powyżej 2 tys. mkw., a także kluby muzyczne.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Podczas prowadzonych czynności kontrolnych stwierdzono, że osiem podmiotów prowadzących siłownie, pięć restauracje oraz dwa podmioty działające w branży kosmetycznej i jeden z branży budowlanej nie dostosowały się do obowiązującego rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii" - wyliczyła Staszewska.

Dodała, że inspektorzy sanitarni nałożyli kary po 10 tys. zł na trzech właścicieli restauracji umożliwiających klientom konsumpcję w lokalu, a w stosunku do pozostałych podmiotów działających niezgodnie z obowiązującymi przepisami prowadzone jest postępowanie administracyjne.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek, że minionej doby w Wielkopolsce wykryto 720 nowych przypadków SARS-CoV-2. Z powodu COVID-19 lub współistnienia tej choroby z innymi schorzeniami zmarło 43 mieszkańców regionu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz