Partnerzy portalu
Kastylia-La Mancha otwiera lokale Hiszpański region Kastylia-La Mancha otwiera lokale / fot. shutterstock

Kastylia-La Mancha otwiera lokale

Autor: PAP Data: 12 lutego 2021 12:33

Przywróceniu w piątek działalności lokali żywienia zbiorowego w regionie Kastylia-La Mancha, w środkowej Hiszpanii, towarzyszy zbieranie przez miejscowe władze informacji o klientach korzystających z barów, restauracji i hoteli.

Wznowienie po blisko miesiącu pracy tych lokali, zamkniętych w związku z ryzykiem zakażeń koronawirusem, przebiega pod znakiem konieczność posiadania aplikacji Ocio Responsable (Odpowiedzialna Rozrywka), która rejestruje numery telefonów klientów.

Z przepisów opublikowanych w piątek w dzienniku ustaw regionu Kastylia-La Mancha (DOCM) wynika, że użycie aplikacji "służy lepszej kontroli ognisk zakażenia". W dokumencie wskazano, że każdy z klientów, wchodząc do lokalu, musi pobrać aplikację i uzyskać odpowiedni kod cyfrowy.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nowe przepisy przewidują, że baza danych dotyczących gości lokali gastronomicznych i hoteli ma być nadzorowana przez służby medyczne wspólnoty autonomicznej Kastylia-La Mancha.

W kwietniu 2020 r., podczas pierwszej fali koronawirusa rząd Hiszpanii Pedra Sancheza ogłosił wprowadzenie aplikacji na smartfony zbierającej dane obywateli, m.in. informacje o miejscach przez nich odwiedzanych i osobach, z którymi się spotykały. Dobrowolna i bezpłatna aplikacja służy, zdaniem rządu, dotarciu do osób potencjalnie zakażonych koronawirusem.

Z przeprowadzanych w Hiszpanii sondaży wynika, że tylko 10 proc. obywateli deklaruje korzystanie z aplikacji covidowej w swoim telefonie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz