Partnerzy portalu
Każdy klient staje się pracownikiem lokalu, czyli jak kawiarnia w Chełmie chciała obejść zakaz Kawiarnia w Chełmie chciała obejść zakaz; fot. unsplash.com

Każdy klient staje się pracownikiem lokalu, czyli jak kawiarnia w Chełmie chciała obejść zakaz

Autor: www.horecatrends.pl Data: 26 października 2020 13:09

La Cafe, kawiarnia i restauracja w Chełmie znalazła sposób, aby w lokalu serwować posiłki swoim gościom, mimo zakazu. Każdy wchodzący staje się pracownikiem firmy.

Na facebookowym profilu La Cafe pojawiła się nowa informacja, według której będzie można zjeść w lokalu. Jak napisano, zakaz konsumpcji na miejscu nie dotyczy pracowników. Dlatego, każda osoba, każdy klient, który zechce zjeść w restauracji stanie się pracownikiem firmy prowadzącej La Cafe. Klienci będą podpisywali umowę o dzieło. 

- Przedmiotem umowy będzie wydanie opinii na temat naszych dań i napojów oraz wskazanie co jest ok a co możemy poprawić. Oceniasz produkt który zamówisz - jest to płatne testowanie produktów – tłumaczy restauracja.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Umowa między nią, a klientem wygasa automatycznie wraz z wydaniem opinii. Opinię wydaje się na specjalnej ankiecie, „która będzie brana pod uwagę przy tworzeniu nowego menu i nowej strategii rozwoju."

Sprawa stała się bardzo głośna w ogólnopolskiej skali, choć nie wystartowała od poniedziałku 26.10 jak zapowiadano. - Dziękuję za słowa wsparcia i większościowy pozytywny odbiór. Telefony z telewizji, gazet, od polityków i restauratorów dzwoniły bez przerwy - napisano w Facebooku.

- Wykorzystamy to medialne poruszenie do walki o dobro branży gastronomicznej, którą proszę o mobilizację i aktywne działanie, chociaż o to chyba nie muszę prosić bo widzę Wasze poruszenie. (...)
Dziękuję za zgłaszanie uwag do pomysłu który mimo, że był przez nas prawnie konsultowany to okazuje się, że kilka kwestii przeoczyliśmy i musimy to dopracować. Nie poddajemy się, zawieszamy na chwilę plan poniedziałkowego otwarcia; mamy teraz mocne wsparcie które wykorzystamy do ostrej walki z absurdami - dodano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz