×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
KFC, Pizza Hut i Taco Bell rezygnują z jaj klatkowych
Yum! Brands ogłosiło globalną politykę rezygnacji z jaj klatkowych i tym samym przejście na jaja z chowu alternatywnego w większości swoich lokalizacji do 2026 roku / fot. unsplash

KFC, Pizza Hut i Taco Bell rezygnują z jaj klatkowych

Autor: horecatrends.pl/informacja prasowa Data: 03 września 2021 12:18 | Aktualizacja: 03 września 2021 14:23

Yum! Brands, firma restauracyjna, posiadająca blisko 50 000 lokalizacji na całym świecie pod markami KFC, Pizza Hut, Taco Bell oraz The Habit Burger Grill, ogłosiła globalną politykę rezygnacji z jaj klatkowych i tym samym przejście na jaja z chowu alternatywnego w większości swoich lokalizacji do 2026 roku, a globalnie do 2030 roku.

Przed podjęciem globalnego zobowiązania, Yum! Brands ogłosiło politykę rezygnacji z jaj klatkowych dla Europy Zachodniej, Stanów Zjednoczonych i innych wiodących rynków. Nowa globalna polityka zobowiązuje firmę do pozyskiwania jaj i produktów jajecznych jedynie z chowu alternatywnego w ponad 150 krajach i regionach na całym świecie. Proces wycofywania jaj klatkowych zostanie zakończony do końca 2030 roku. Firma zdecydowała się również na coroczne raportowanie postępów w przejściu na chów bezklatkowy w celu pokazania transparentności wobec swoich konsumentów.

Nowa polityka Yum! Brands

Kampania publiczna, mająca na celu nakłonienie Yum! Brands do globalnego wycofania jaj klatkowych, była prowadzona przez organizacje członkowskie Open Wing Alliance, koalicji mającej na celu poprawę dobrostanu kur. Aktywiści z 77 organizacji ochrony zwierząt z 63 krajów połączyli siły, aby domagać się zmiany od Yum! Brands w imieniu swoich klientów i kur niosek, które codziennie cierpią w chowie klatkowym. Tysiące zwolenników na całym świecie przyłączyło się do akcji, podejmując setki tysięcy cyfrowych działań, nakłaniających Yum! Brands do przejścia na system bezklatkowy. Odbyły się również protesty na żywo organizowane m.in. w Serbii, Nigerii czy Tajwanie.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wraz z rosnącą świadomością konsumentów i wynikającego z niej coraz większego zapotrzebowania na jaja z chowu bezklatkowego, międzynarodowe firmy i liderzy branży, tacy jak Yum! Brands rezygnują z jaj klatkowych. Już ponad 100 globalnych deklaracji wycofania jaj klatkowych zostało podjętych przez jedne z największych firm na świecie, w tym Burger King, Unilever, Nestlé, Aldi, InterContinental Hotels, Sodexo, Kraft Heinz, Compass Group, Costa Coffee i Barilla.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz