KFC udostępnia konkurencji bazę darmowych zdjęć kurczaków. "Nie, Pułkownik nie jest szalony'' Baza zdjęć kurczaków z KFC - bezpłatnych, gotowych do wypożyczenia. Fot. Chickenstock.net/screen

KFC udostępnia konkurencji bazę darmowych zdjęć kurczaków. "Nie, Pułkownik nie jest szalony''

Autor: KG/horecatrends Data: 24 marca 2022 13:25

KFC powołało do życia witrynę ChickenStock ze zdjęciami swoich dań. Sieć zauważa, że wiele lokali używa zdjęć kurczaka KFC do sprzedaży swojego kurczaka, ale nie może znieść niskiej jakości tych fotografii. Dlatego daje udostępnia konkurencji bazę zdjęć: bez pikselizacji i zniekształceń. Bezpłatnych, gotowych do wypożyczenia.

KFC na stronie chickenstock.net zwraca uwagę, że wiele podmiotów wykorzystuje zdjęcia kurczaków z KFC do sprzedaży swojej oferty z kurczakami.

''Rozumiemy. Wyglądają na chrupiące, soczyste i nie do odparcia. Jeśli to pokusa dla klientów, możemy sobie wyobrazić, jak to jest dla konkurencji'' - ironizuje KFC. 

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

KFC podkreśla jednak, że nie może zaakceptować tego, że zdjęcia używane są niewłaściwie - kradzione fotografie są rozmyte, w niskiej rozdzielczości.

''Ludzie chcą widzieć chrupkość, a nie piksele'' - uważa sieć.

Dlatego stworzyła KFC ChickenStock: ''Cały bank zdjęć pełen kurczaków KFC. Bez pikselizacji, bez zniekształceń, bezpłatnie. Gotowy do wypożyczenia''.

''Nie, Pułkownik nie jest szalony'' - pisze KFC, nawiązując do postaci pułkownika Harlanda Sandersa, który stworzył recepturę na słynne kurczaki, a jego twarz znajduje się w logo KFC. 

''Cieszymy się, że oni kochają nasze obrazy tak samo, jak my. Chociaż mogą pożyczyć nasze zdjęcia, nigdy nie pożyczą naszego gustu'' - podsumowuje KFC na stronie Chickenstock.net.

Na stronie podane są też przykłady zdjęć i plakatów z innych lokali gastronomicznych ze zdjęciami ukradzionymi KFC. 

KFC podaje przykład wykorzystania kradzionych zdjęć. Fot. ChickenStock.net.PNG

Czytaj też: Wtorkowy Kubełek KFC powrócił. Ile kosztuje? Co się w nim mieści?

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • kajman

    ,,zdrowe ,, jedzonko ....
  • lol

    fajne te środkowe, 4ry buły skopiowane i wklejone w paincie to serio niby te zdjęcia?
  • BOLO UK

    I WSZYSTKIE NA ZDJECIACH TO HALAL :-)