Partnerzy portalu
Kielce pomagają restauratorom Zwolnienie restauratorów z opłat za zezwolenie na sprzedaż alkoholu – zakłada przygotowane przez prezydenta Kielc projekt uchwały, która ma pomóc przedsiębiorcom w czasie pandemii / fot. unsplash

Kielce pomagają restauratorom

Autor: PAP Data: 02 lutego 2021 15:18

Zwolnienie restauratorów z opłat za zezwolenie na sprzedaż alkoholu – zakłada przygotowane przez prezydenta Kielc projekt uchwały, która ma pomóc przedsiębiorcom w czasie pandemii.

Prezydent Kielc Bogdan Wenta przygotował ulgi dla restauratorów, właścicieli kawiarni, pubów i barów. Projekt tej uchwały dotyczy zwolnienia z opłaty z tytułu korzystania z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w 2021 roku.

"Zakłada on zwolnienie przedsiębiorców, którzy prowadzą taką działalność na terenie Kielc, w zakresie spożycia w miejscu sprzedaży tych napojów alkoholowych" - powiedział PAP rzecznik prezydenta Kielc Tomasz Porębski. Dodał, że ulga dotyczy dwóch rat opłaty - za drugi i trzeci kwartał tego roku.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak wskazał, możliwość takiej pomocy ze strony miasta dała nowelizacja ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

"Jeżeli przedsiębiorca zapłacił całość opłaty za ten rok, to 2/3 poniesionej opłaty zostanie mu zwrócona" - podkreślił Porębski.

Władze miasta szacują, że ulga ta będzie dotyczyła około 180 kieleckich przedsiębiorców. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz