×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Kijów powoli wraca do życia. Otwarta jest co czwarta restauracja
W Kijowie działa już 40 proc. restauracji i kawiarni/fot. shutterstock

Kijów powoli wraca do życia. Otwarta jest co czwarta restauracja

Autor: PAP Data: 25 kwietnia 2022 19:52 | Aktualizacja: 26 kwietnia 2022 12:12

Kijów wraca do życia. Działalność tam prowadzi już 40 proc. restauracji i kawiarni, które funkcjonowały przed inwazją Rosji na Ukrainę (czyli do 23 lutego) - informuje agencja Interfax-Ukraina za firmą Poster, obsługującą system automatyzacji obiektów gastronomicznych.

"Liczba restauracji i kawiarni w Kijowie, które wznowiły działalność, zaczęła szybko wzrastać na początku kwietnia - po wyzwoleniu północnej Ukrainy spod rosyjskiej okupacji. Dla porównania, pod koniec marca w Kijowie funkcjonowało tylko 18 proc. tego rodzaju lokali" - informuje  Interfax-Ukraina, powołując się na dane z systemu Poster.

Kijów wraca do życia. Działa co czwarta restauracja

Najwięcej restauracji i kawiarni prowadzi obecnie działalność w obwodach zakarpackim (86 proc.), czerniowieckim (81 proc.) i lwowskim (79 proc. ) na zachodzie Ukrainy. Najmniej - na objętych walkami terenach na wschodzie, czyli w obwodzie charkowskim (9 proc.), donieckim (5 proc.) i ługańskim (brak jakichkolwiek funkcjonujących obiektów).

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Największy wzrost, jeśli chodzi o wznowienie działalności restauracji i kawiarni, odnotowano w kwietniu w obwodzie sumskim na północy kraju - 49 proc. w porównaniu z 16 proc. w marcu. Podobnie wygląda sytuacja w wyzwolonym przez ukraińskie wojska sąsiednim obwodzie czernihowskim, gdzie otwartych jest obecnie 20 proc. lokali gastronomicznych (przy zaledwie 1 proc. przed miesiącem). 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz