Partnerzy portalu
Kijowska sommelierka zginęła w rosyjskim ataku dronów Kijowska sommelierka została zabita przez rosyjski atak dronów na Kijów/fot. Facebook

Kijowska sommelierka zginęła w rosyjskim ataku dronów

Autor: Magdalena Brzózka Data: 24 października 2022 14:35

Viktoria Zamchenko, kijowska sommelierka została zabita przez rosyjski atak dronów na Kijów 17 października 2022.

Kijowska sommelierka została zabita przez rosyjski atak dronów na Kijów 

José Andrés, znany szef kuchni, przekazał na Twitterze smutną informację dotyczącą śmierci Viktorii Zamachenko, popularnej kijowskiej sommelierki. 

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Wojna nie jest pozbawiona twarzy. Ta piękna para to Victoria i Bohdan Zamchenko. Od 2014 roku mieszkali w Kijowie. Kiedy wybuchła wojna, Victoria tymczasowo przeniosła się do Rivne, gdzie mieszka jej matka. Ale tęskniła za pracą — Victoria pracowała jako sommelier w sklepie z winami. Postanowiła wrócić do Kijowa. Victoria i Bohdan bardzo się kochali i od dawna marzyli o dziecku. Wczesnym rankiem 17 października, kiedy para spała w łóżku, przytulając się do siebie, rosyjski dron uderzył i spalił ich dom. Victoria była w szóstym miesiącu ciąży. W pobliżu leżał kot -  informuje Embassy of Ukraine in Canada.

Viktoria Zamchenko, kijowska sommelierka, pracowala w Goodwine, który na swoim profilu na Facebooku napisał:

Dzisiaj straciliśmy Vikę, naszą sommelierkę, niezwykle życzliwą i wrażliwą osobę, część naszej rodziny. Sześć lat temu Vika została sommelierką w sklepie Goodwine. Była jedyną dziewczyną na wydziale, ale nigdy nie okazywała słabości, nie było dla niej trudnych zadań ani wyzwań. Szczerze kochała wino i swoją pracę.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz