Partnerzy portalu
KOKU Sushi ma trzy nowe restauracje. Planuje też wejście do mniejszych miast Fot. Materiały prasowe

KOKU Sushi ma trzy nowe restauracje. Planuje też wejście do mniejszych miast

Autor: KG/horecatrends Data: 13 kwietnia 2022 10:40

W pierwszym kwartale 2022 r. KOKU Sushi otworzył trzy kolejne punkty. To restauracje w Białymstoku, na warszawskim Mokotowie oraz point w Krakowie. Dodatkowo działalność z nowym właścicielem wznowił lokal w Gdańsku.

W sumie w całej Polsce funkcjonuje już 45 sushi barów pod szyldem KOKU Sushi - czytamy w komunikacie prasowym.

- Na ten wzrost składają się dwa czynniki - z jednej strony stale pozyskujemy nowych partnerów, z drugiej - obecni franczyzobiorcy coraz częściej stają się multifranczyzobiorcami i decydują się na otwarcie kolejnej restauracji - mówi Urszula Olechno, współwłaścicielka KOKU Sushi.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Mowa tu przede wszystkim o różnych formatach współpracy, jakie znajdują się w ofercie sieci - od restauracji premium, przez lokal standard, aż po nastawiony na rynek delivery point. 

Sushi w małym mieście?

Przez długi czas sushi bary były domeną dużych lub średnich miast. Od kilku lat widać jednak wyraźnie, że kuchnia japońska się demokratyzuje - coraz chętniej sięgają po nią także mieszkańcy spoza aglomeracji.

- Do tej pory celowaliśmy w miasta powyżej 40 tys. mieszkańców. Dziś jednak rynek znacząco się powiększył. W najbliższych miesiącach pojawimy się m.in. w 7-tysięcznej Chojni. Zapotrzebowanie na lokale serwujące wysokiej jakości kuchnię japońską jest tam naprawdę duże. Chcemy więc wykorzystać ten potencjał i udowodnić, że z powodzeniem można rozwijać biznes także w małej miejscowości - podsumowuje Urszula Olechno.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz