Partnerzy portalu
Koku Sushi rozwija sieć lokali Koku Sushi przyspieszył z otwarciami; fot. mat.pras.

Koku Sushi rozwija sieć lokali

Autor: horecatrends.pl Data: 15 października 2021 11:34

Koku Sushi kończy trzeci kwartał 2021 roku  z 13 nowo otwartymi restauracjami. To rekord w 10-letniej historii firmy.

Koku Sushi liczy obecnie  43 punkty w całej Polsce.  Remonty i szkolenia trwają w kolejnych miastach, np. Krakowie, Żarach, Wysogotowie, Myszkowie oraz Jeleniej Górze. Sieć szacuje, że do końca roku powiększy się więc jeszcze o kilka nowych punktów.

Koku Sushi z multifrnaczyzą

Obecnie Koku Sushi oferuje trzy modele współpracy – restaurację standard, premium oraz point, czyli punkt nastawiony na rynek delivery. Ten ostatni koncept powstał w 2020 roku i był odpowiedzią na sytuację związaną z pandemią. Okazuje się jednak, że idea lokalu wyłącznie z dowozami wpasowała się w potrzeby franczyzobiorców, także po zniesieniu restrykcji. Blisko połowa z debiutujących w tym roku restauracji rozpoczęła działalność w tym formacie.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pierwszy multifranczyzobiorca KOKU Sushi działa już w Szczecinie. Otrzymał on umowę na wyłączność dotyczącą prowadzenia restauracji pod szyldem sieci w tym regionie. Rozmowy w sprawie multifranczyzy trwają też w kolejnych miastach.

– Multifranczyza to indywidualna oferta KOKU Sushi, stworzona na potrzeby polskich metropolii. W jej ramach franczyzobiorca może prowadzić kilka lokali w jednym mieście, bez konkurencji ze strony innego partnera sieci. To rozwiązanie daje mu więc szansę na szybszy rozwój i budowanie silnej pozycji na lokalnym rynku gastronomicznym – tłumaczy Urszula Olechno.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz