×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Kolejna restauracja po rewolucji Magdy Gessler upada. Dobiła ją inflacja
Kolejna restauracja po rewolucji Magdy Gessler upada. Dobiła ją inflacja

Kolejna restauracja po rewolucji Magdy Gessler upada. Dobiła ją inflacja

Autor: TVN Data: 07 grudnia 2022 16:08 | Aktualizacja: 07 grudnia 2022 16:11

Z początkiem roku zniknie słynna ustecka restauracja "Sardynka". Lokal działał od ponad 10 lat, przeszedł "rewolucję" Magdy Gessler i regularnie zbierał nagrody.

Ustecka "Sardynka" kończy działalność 

Ustecka "Sardynka" działa nad polskim morzem od ponad dekady. Turyści często pojawiali się tam, by spróbować dań ze świeżych i wędzonych ryb, a także kuchni polskiej oraz śródziemnomorskiej. Wraz z nowym rokiem restauracja zakończy jednak swoją działalność, co jest spowodowane m.in. podwyżkami cen energii i dodatkowymi obciążeniami związanymi ze składkami ZUS. Oznacza to, że pracę straci 14 osób. Właściciele pomagają swoim pracownikom w poszukiwaniu nowych etatów. Dla części już udało się znaleźć pracę.

Ceny produktów wzrosły nawet o 100 procent

- Zmusza nas do tego sytuacja ekonomiczno-gospodarcza, czyli drastyczny wzrost cen, nie tylko energii i gazu, ale również wody, wywozu śmieci, opłat związanych z ZUS-em. Do tego wzrost cen ryb i podstawowych produktów używanych w restauracji i to nie o 18-20 proc., tylko o 40, 50, 80 procent. Niektóre produkty nawet o 100. Koszty stałe wzrosły do tego stopnia, że przestaje się to kalkulować - tłumaczy swoją decyzję Adam Wasylew, właściciel restauracji Sardynka.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz