×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Kolejny kraj ogranicza imprezy masowe i przywraca restrykcje w gastronomii
Lokale z alkoholem będą musiały wrócić do obsługiwania klientów wyłącznie przy stolikach, a nie przy barze. Fot. Jane Barlow/PAP

Kolejny kraj ogranicza imprezy masowe i przywraca restrykcje w gastronomii

Autor: PAP Data: 22 grudnia 2021 13:25 | Aktualizacja: 22 grudnia 2021 13:29

Od 26 grudnia znacząco ograniczona zostanie liczba uczestników imprez masowych w Szkocji - wiele wydarzeń odbędzie się bez publiczności, a od 27 grudnia obowiązywać będą dodatkowe restrykcje w gastronomii.

Przez okres co najmniej trzech tygodni maksymalna liczba uczestników wydarzeń na świeżym powietrzu ograniczona będzie do 500, zaś w przypadku wydarzeń w pomieszczeniach zamkniętych - do 200, jeśli są wyznaczone miejsca siedzące, i do 100, jeśli ich nie ma.

Ograniczenia dotyczą przyjęć prywatnych i imprez sportowych

 

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na wszystkich wydarzeniach będzie wymagane zachowywanie przynajmniej 1 metra dystansu. Ograniczenia nie dotyczą tylko imprez prywatnych, takich jak wesela.

- To oczywiście sprawi, że mecze sportowe, w tym piłkarskie, będą w praktyce odbywać się w tym trzytygodniowym okresie bez widzów. Będzie to również oznaczać, że duże obchody Hogmanay (nadejścia nowego roku - przyp. red.) - w tym te planowane tutaj, w naszej stolicy - nie odbędą się - ogłosiła we wtorek (21 grudnia) szefowa szkockiego rządu Nicola Sturgeon.

Alkohol przy stolikach - nie przy barze

Z kolei od 27 grudnia puby, restauracje i inne lokale gastronomiczne, w których podawany jest alkohol, będą musiały wrócić do obsługiwania klientów wyłącznie przy stolikach, a nie przy barze. Ponadto pomiędzy poszczególnymi grupami w lokalach będzie musiał być zachowany dystans 1 metra, zaś w grupach mogą być członkowie maksymalnie trzech gospodarstw domowych. Podobnie jak w przypadku imprez masowych, te ograniczenia wchodzą w życie na razie na trzy tygodnie.

Sturgeon zapewniła, że nie będą wprowadzone restrykcje dotyczące spotkań w Boże Narodzenie, ale powtórzyła swoje wcześniejsze zalecenie, by ograniczyć kontakty z osobami spoza własnego gospodarstwa domowego tak bardzo, jak to możliwe, oraz by pozostawać w domach na tyle, na ile to możliwe.

Poinformowała, że jak się szacuje, wariant Omikron stanowi już 62,9 proc. wszystkich zakażeń koronawirusem w Szkocji. Przypomniała, że nie ma obecnie żadnych dowodów na to, by był łagodniejszy niż poprzednie warianty.

W poniedziałek burmistrz Londynu Sadiq Khan poinformował o odwołaniu planowanych na Trafalgar Square obchodów nadejścia nowego roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz