×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Konrad Kowalski szefem rezydentem restauracji Opasły Tom Kręgliccy

Konrad Kowalski szefem rezydentem restauracji Opasły Tom Kręgliccy

Autor: horecatrends.pl Data: 13 stycznia 2022 09:09 | Aktualizacja: 13 stycznia 2022 11:42

Restauracja Opasły Tom pochwaliła się nowym szefem rezydentem. Za nowe menu odpowie Konrad Kowalski.

Kondrat Kowalski z początkiem stycznia przejął stery restauracji Opasły Tom  przy Wierzbowej 9 w Warszawie. Stworzy tam nowe zimowe menu.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Fascynacja kuchnią szefa Konrada Kowalskiego zaczyna się od programów telewizyjnych Gordona Ramsaya, które ogląda jako dzieciak, by dwadzieścia lat później terminować w jego londyńskiej restauracji Petrus, wyróżnionej gwiazdką Michelina. Całe doświadczenie kulinarne Konrad Kowalski zdobywał w Wielkiej Brytanii, zaczynając od pozycji pomocnika i dochodząc do samodzielnego prowadzenia kuchni w prestiżowych restauracjach fine dining.

Kreowanie wyrafinowanych dań z lokalnych, sezonowych produktów okazało się tym, co najmocniej rezonuje w jego sercu. Kiedy prosta, domowa kuchnia jest ulubioną na użytek własny zawodowych szefów, on, gotując obiad dla żony i córki, wybiera złożone, pracochłonne kompozycje. Entuzjazm, pasja i ciekawość nakręcają jego codzienne działania. Powtarza, że gdyby nie pracował w restauracji, nadal robiłby to samo.

Szef Konrad Kowalski pochodzi z Chełma, ma 36 lat, ryby i desery to jego sekcje ulubione.

Nazwa Opasły Tom nawiązuje do dawnej księgarni, w której restauracja zaczynała działalność. Dziś, w lokalizacji przy Wierzbowej 9, miejsce zaprasza do czytelni obok baru, na drinka i książki. Zapraszamy do współpracy szefów kuchni-rezydentów, którzy czerpiąc ze swojego doświadczenia i talentu, prezentują ją w niepowtarzalnej formie. To kuchnia szczera i osobista. Menu bazuje na lokalnych, sezonowych produktach, które pochodzą z prowadzonego przez nas Rolniczego Targu w Fortecy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz