×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Kopiują McDonald's i otwierają nowe lokale. Czym jest sieć Mr. Charlie's?
Wegańska sieć fast foodów chce być jak McDonald's; fot. mat.pras. Mr. Charlie's

Kopiują McDonald's i otwierają nowe lokale. Czym jest sieć Mr. Charlie's?

Autor: Paulina Piwowarek Data: 14 września 2023 16:14

Ta wegańska sieć fast foodów wygląda jak kopia McDonald's. Właśnie rozpoczęła ekspansję i otwiera pierwszy lokal poza USA.

Moda na weganizm

Choć jeszcze kilka lat temu wegan uznawano za eko-maniaków i dziwaków, obecnie coraz więcej osób przyłącza się do tego żywieniowego trendu. Spożycie mięsa i innych produktów pochodzenia zwierzęcego jest coraz bardziej negatywnie oceniane.

Coraz popularniejsza sieć wegańskich fast foodów

Niedawno powstała nowa sieć fast foodów, która oferuje dokładnie te same produkty co McDonald's – tyle że w rzeczywistości jest wegańska. W menu Mr.Charlie's znajduje się np. "Not a Hamburger" lub "Not a Cheeseburger". Frowny Meals to kopia słynnego zestawu dla dzieci. Osoby, które lubią jeść hamburgery czy cheeseburgery, ale chcą unikać mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego, nadal mogą cieszyć się Happy Meal lub innym klasycznym menu McDonald's.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Mr.Charlie's - co to za sieć i gdzie działa?

Obecnie w USA istnieją trzy oddziały: w Los Angeles, San Francisco i Venice Beach. Teraz następny oddział Mr.Charlie's poza USA będzie zlokalizowany w Sydney w Australii.

Startup fast food nie tylko jest zwolennikiem weganizmu, ale ogólnie rzecz biorąc, opowiada się za drugą szansą. W Mr.Charlie's zatrudnienie znajdują na przykład osoby bezdomne, uzależnione czy byli więźniowie. Pracownicy zarabiają powyżej płacy minimalnej. Dzięki jego podejściu Mr. Charlie's ma już dużą rzeszę fanów.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz