×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Kraków: Kuchenne Rewolucje nie pomogły. Francuskie bistro zamyka się
3 września będzie ''ostatnią niedzielą'' Voilà Avignon Bistro. Krakowski lokal zamyka się. Fot. Voila Avignon Bistro/Facebook

Kraków: Kuchenne Rewolucje nie pomogły. Francuskie bistro zamyka się

Autor: PTWP - horecatrends.pl Data: 29 sierpnia 2023 08:45

Voilà Avignon Bistro w Krakowie wzięło udział w Kuchennych Rewolucjach pokazywanych wiosną 2023 r. Niestety zmiany nie pomogły. Francuskie bistro zamknie się po pierwszym wrześniowym weekendzie.

Wskutek zmian wprowadzonych przez Magdę Gessler - lokal przy Konfederackiej 4 prowadzony przez Dorotę Rydygier zmienił się w Voilà Avignon Bistro. 

Dorota Rydygier przez 21 lat mieszkała we Francji. Po powrocie do kraju w Krakowie, w dzielnicy Dębniki, otworzyła bistro z kuchnią francuską, które prowadziła ze swoim synem Kamilem.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W pewnym momencie właściciele lokalu stanęli przed decyzją o zamknięciu bistro z powodu braku gości albo o zwróceniu się o pomoc do Magdy Gessler. Losy ''rewolucji'' znalazły się w odcinku 1 otwierającym 26. sezon programu w marcu 2023 roku.

W menu zaproponowanym w toku ‘’Kuchennych Rewolucji’’  przez Magdę Gessler znalazły się francuskie klasyki m.in. ratatouille, cassoulet czy Crêpes Suzette. 

Voilà - to ostatnie francuskiego bistro w Krakowie

Nie pomogły ''Kuchenne Rewolucje'' Magdy Gessler ani poszukiwania inwestora.

W pierwszej połowie sierpnia 2023 r. właścicielka bistro Voilà Avignon Bistro ogłosiła, że z końcem miesiąca zamknie swoją restaurację. 

Wskazała, że gastronomia znajduje się w bardzo trudnej sytuacji. Największym wzywaniem są koszty: mediów i produktów. 

''Niektóre restauracje zmniejszają porcje zwiększając ceny. Ja tego nie zrobię, bo czułabym się bardzo źle. Ja redukuję koszty personelu, pracuję praktycznie sama ale płace za to zdrowiem'' - napisała właścicielka francuskiego bistro w Krakowie. 

Restauratorka przewiduje, że po sezonie letnim polską gastronomię czeka fala zamknięć lokali. 

Za pośrednictwem social mediów restauracji podziękowała też za słowa wsparcia płynące od gości Voilà Avignon Bistro. 

Ostatecznie Voilà Avignon Bistro w Krakowie zamknie się w niedzielę 3 września 2023 r. W ostatnie dni - sobotę i niedzielę będzie czynne od godz. 13. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • Gość

    Noidobre
  • Sceptykkkk

    Łatwy zarobek by Pani chciała i już zapowiada fale zamknięć... Spokojnie....nowe lokale się otwierają... A kto by chciał jeść francuską żabę i płacić krocie????
  • Goscfyr

    To miejsce jest trochę z boku ruchu, więc siłą rzeczy powinna przyciągać tam jedynie chęć przybycia. Ponadto lokal przesadnie duży i stary więc duże koszty energetyczne. Nie wróżę tam więc sukcesu większości restauracji.