Partnerzy portalu
Kraków: Skontrolowano 72 lokale gastronomiczne

Kraków: Skontrolowano 72 lokale gastronomiczne

Autor: PAP Data: 01 kwietnia 2021 17:16

W tym tygodniu mundurowi w Krakowie skontrolowali ponad 347 obiektów handlowych oraz 313 obiektów usługowych, w tym 72 lokale gastronomiczne i 81 siłowni. Nieprawidłowości ujawniono w jednej restauracji.

Krakowscy policjanci i inspektorzy MPK kontrolują środki transportu miejskiego oraz okolice przystanków komunikacji. Sprawdzają, czy mieszkańcy stolicy Małopolski stosują się obostrzeń sanitarnych, czyli zasłaniania za pomocą maseczki ust i nosa oraz konieczności zachowywania między sobą odpowiedniego dystansu.

Jak poinformował w czwartek rzecznik krakowskiego policji miejskiej Piotr Szpiech, w ciągu trzech ostatnich dni, począwszy od poniedziałku, funkcjonariusze "nałożyli 25 mandatów karnych na osoby, które nie miały maseczek w środkach komunikacji miejskiej". "Cztery osoby zostały pouczone, natomiast w czterech przypadkach sporządzone zostały notatki, które mogą skutkować skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu" - doprecyzował rzecznik.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ponadto Szpiech przekazał, że w związku z ograniczeniem działalności centrów i galerii handlowych, policjanci sprawdzają, czy do obostrzeń stosują się również właściciele punktów handlowych i usługowych.

"W tym tygodniu mundurowi skontrolowali ponad 347 obiektów handlowych oraz 313 obiektów usługowych, w tym 72 lokale gastronomiczne i 81 siłowni" - podał Szpiech. Jak dodał, nieprawidłowości ujawniono w jednej restauracji. "W tym przypadku sporządzona została dokumentacja, która przekazana zostanie do prokuratury, która zbada pod kątem prawnym, czy nie doszło do przestępstwa. Również właściciel jednego z salonów fryzjerskich odpowie za niestosowanie się do obowiązujących przepisów" - wyjaśnił rzecznik.

Funkcjonariusze wraz ze służbami wojskowymi sprawdzali także ponad 25 tysięcy osób, które przebywają na kwarantannie. "W 73 przypadkach mundurowi nie zastali osób w miejscu odbywania kwarantanny. Wobec nich prowadzone są czynności wyjaśniające" - wskazał Szpiech.

Wylegitymowane zostały także 462 osoby, które poruszały się po Krakowie bez zasłaniania ust i nosa. "416 osób zostało ukaranych mandatem karnym, zastosowano dziewięć pouczeń oraz sporządzono 37 notatek, które mogą skutkować skierowaniem do sądu wniosku o ukaranie" - poinformował rzecznik miejskiej policji. Jak przypomniał, takim osobom grozi mandat w wysokości do 500 złotych.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz