×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Krakowska gastronomia promuje krwiodawstwo
Lokale gastronomiczne w Krakowie promują w wakacje krwiodawstwo. / fot. unsplash.com/@dylu

Krakowska gastronomia promuje krwiodawstwo

Autor: PAP Data: 29 lipca 2023 14:00

Krakowskie lokale gastronomiczne we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa rozpoczęły wakacyjną akcję promującej krwiodawstwo. Każdy kto do końca sierpnia odda krew otrzyma kupon na specjały serwowane w 11 lokalach uczestniczących w wydarzeniu.

Kraków: lokale gastronomiczne promują w wakacje krwiodawstwo

Jak wyjaśnił Krzysztof Dąbrowa, pomysłodawca akcji "Oddaj krew - odwiedź gastro" i właściciel lokalu Nalej Se, w tym roku odbywa się ona już po raz trzeci. "Wakacje to okres gdy krwi potrzeba najbardziej - wypadków jest więcej, a regularnych dawców mniej. O dodatkową zachętę po raz trzeci zadbali więc krakowscy restauratorzy" - wskazał.

Zasady są bardzo proste - dodał Dąbrowa - każdy, kto odda 450 mililitrów krwi w oddziałach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w okresie do końca wakacji, otrzyma specjalny kupon, upoważniający do wizyty w punktach, które dołączyły do akcji krakowskiej gastronomii. W każdym z nich honorowi dawcy krwi będą mogli odebrać dania i napoje kojarzące się z danym miejscem.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ramach ich akcji, oddając krew można w nagrodę spróbować napojów i dań w 11 różnych lokalach. Oprócz Nalej Se są wśród nich restauracje Poranki, Salute, Kinki Ramen, Daigo Sushi, Sady, Pizzicletta, kawiarnia Kawa, pub i mikrobrowar TEA Time Brewpub, gamepub Cybermachina czy lodziarnia Najs Ajs.

Kupony dla krwiodawców są wydawane w punktach RCKiK przy ul. Rzeźniczej 11, ul. Wielickiej 265 i os. Na Skarpie 66a. Na zakończenie akcji, organizatorzy planują także wydarzenie plenerowe z udziałem autobusu dla krwiodawców.

"W ubiegłych latach wydaliśmy w sumie blisko 15 tysięcy kuponów, co wydatnie przyczyniło się do promocji krwiodawstwa w okresie, gdy krwi brakuje najbardziej" - przypomniał organizator akcji.

Zaznaczył, że wśród wymogów, które kwalifikują potencjalnych honorowych dawców, znajdują się: wiek od 18 do 65 lat, waga nie mniejsza niż 50 kilogramów, dobry stan zdrowia. Każda osoba chętna do oddania krwi zostanie poddana badaniu lekarskiemu i laboratoryjnemu, aby upewnić się, że oddanie krwi będzie bezpieczne dla niej i dla biorców składników krwi wytworzonych z tej donacji.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz