×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce i jedną z najlepszych w Europie
Krakowska restauracja Fiorentina została uznana za najlepszą w Polsce/ / fot. facebook.com/fiorentinarestauracja

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce i jedną z najlepszych w Europie

Autor: PAP Data: 08 stycznia 2023 17:01

Krakowska restauracja Fiorentina, słynąca z dań kuchni polskiej, została uznana za najlepszą w Polsce i jedną z najlepszych w Europie – tak orzekło jury konkursu World Culinary Awards. Tytuł najlepszej trafił do restauracji z Włoch.

Restauracja Fiorentina została uznana za najlepszą w Polsce

"Najlepsza polska kuchnia w Krakowie - to właśnie takim hasłem reklamuje swoją restaurację Fiorentina jego właściciel. Tę opinię podzielili jurorzy konkursu World Culinary Awards, którzy uznali krakowską Fiorentinę" za najlepszą restaurację w Polsce. Wyróżniono również dwie inne restauracje z Krakowa i jedną z Warszawy" - poinformował krakowski magistrat.

Fiorentina działa w zabytkowej kamienicy przy ul. Grodzkiej w centrum Krakowa. Jej szefem jest Robert Koczwara. Restauracja była już wyróżniana w przewodniku Michelin i Gault Millau.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Oprócz Fiorentiny do finału konkursu przeszły dwie inne krakowskie restauracje - Bottiglieria 1881 i Zazie Bistro, a z Warszawy - Butchery & Wine

Włoska restauracja Uliassi najlepszą w Europie

Tytuł najlepszej restauracji Europy trafił do włoskiej Uliassi, założonej i kierowanej przez cenionego w branży kulinarnej Maura Uliassiego. Lokal znajduje się w miejscowości Senigallia nad Morzem Adriatyckim.

World Culinary Awards to projekt organizatorów konkursu World Travel Awards, przyznającego od 1994 r. nagrody dla podmiotów działających w branży turystycznej. World Culinary Awards po raz pierwszy odbył się w 2020 r. Nagradza restauracje z całego świata w kategoriach regionalnych i tematycznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz