Partnerzy portalu
Krytyka zestawu Maty w McDonald's: czy można marnować jedzenie? Sylwia Majcher o skutkach krytyki zestawu Maty w McDonald's/ fot. mat.pras.

Krytyka zestawu Maty w McDonald's: czy można marnować jedzenie?

Autor: horecatrends.pl Data: 20 października 2021 13:25

-  Nic nie może być uzasadnieniem dla bezsensownego wyrzucania żywności. Nawet jeśli jest to fast food - mówi w związku z kontrowersjami wokół zestawu Maty w McDonald's, Sylwia Majcher, dziennikarka, blogerka, ekspertka zero waste.

„To nie będzie post o tym, że raper promuje niezdrową dietę” - ostrzega na Facebooku, Sylwia Majcher. – „Tylko o tym, że pod pretekstem troski o dzieci, środowisko i zwierzęta, demonstracyjnie marnuje się jedzenie. I skoro robi się to publicznie, to najwyraźniej uważa także, że nie ma w tym niczego niestosownego. Mnie to wkurza, bo nic nie może być uzasadnieniem dla bezsensownego wyrzucania żywności. Nawet jeśli jest to fast food” - dodaje.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zestaw Maty w McDonald's - dietetycy i dziennikarze krytykują

Majcher odnosi się do publicznego testowania zestawu Maty, który ma miejsce w przestrzeni publicznej. Przy tym dziennikarze i dietetycy właśnie dopuszczają się aktów wyrzucenia jedzenia.

„Czy naprawdę Ci wszyscy oburzeni, którzy zamówili hamburgera, latte z proszku i frytki spodziewali się delikatesowego, wybornego zestawu przygotowanego na bazie doskonałych ekologicznych produktów, którym mogliby się zachwycać?” - pyta fanów na Facebooku.

Zestaw Maty w McDonald's a zero waste

„Dziennikarka zamówiła zestaw Maty, żeby przed kamerą stwierdzić, że zjeść może tylko frytki, bo jest weganką. Na koniec długiej wypowiedzi o tym, że raper postępuje źle, rzuciła mięsem. Dosłownie, bo cheeseburger wylądował na podłodze. Znane dietetyczki i żywieniowe edukatorki przed obiektywem aparatu rozkładały potrójnego cheeseburgera na części i ostrzegały, że spożywanie zestawu Maty jest zagrożeniem dla żołądka, więc nie powinien tam trafić” - pisze dalej.

I dodaje, że żeby wydać te opinie nie trzeba było kupować zestawu. Dane o składzie są na stronie restauracji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz